[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

رقابت تورم و تدبیر در بازار، روزنامه شیراز نوین

دکتر محمدهادی ایمانیه بر ضرورت اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص فعالیت‌های انجام شده ستاد تنظیم بازار تأکید کرد و افزود: اقداماتی که انجام می‌شود باید به اطلاع عموم مردم رسانده شود؛ به هیچ وجه دنبال بزرگ‌نمایی نباشید. خدمت به مردم اصلی ترین هدف است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۲ مقارن با ماه مبارک رمضان است و لذا می‌بایست با برنامه ریزی صحیح و منسجم نسبت به رصد و کنترل بازار اقدام کرد.
استاندار فارس خواستار تفکیک وظایف ستاد تنظیم بازار در قالب سه کمیته شد و افزود: کمیته تولید و تأمین نسبت به روش‌های تأمین اقلام مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد؛ برخی محصولات در استان، برخی خارج از استان و اندکی از موارد نیز باید از خارج کشور تأمین شود که وظیفه این کمیته تدابیر در روش‌های تأمین اقلام موردنیاز بازار استان است.
وی اظهار داشت: کمیته توزیع وظیفه پخش اقلام مورد نیاز مردم در بازار را دارد؛ تعاونی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره ای، میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های دولتی، فروشگاه‌های امین و عرضه مستقیم کالا و سایر فروشگاه‌ها با تدابیر مناسب به منظور ارائه خدمت مناسب به مردم در کنار هم قرار گیرند.
دکتر ایمانیه خواستار تشکیل کمیته نظارت شد و افزود: نمایندگانی از بسیج اصناف، صمت، دادستانی، تعزیرات، اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های مرتبط نظارتی در این کمیته عضو شده و بر بازار مردم در شب عید و ایام ماه مبارک رمضان نظارت کنند.
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه هزاران قلم کالا در بازار موجود است، تصریح کرد: عمده هدف ستاد تنظیم بازار و زیرکمیته‌های تشکیل شده به اقلام اساسی مورد نیاز مردم متمرکز شود. وی بر ضرورت اطلاع رسانی به مردم در خصوص فعالیت‌های انجام شده تأکید کرد و افزود: اقداماتی که انجام می‌شود باید به اطلاع عموم مردم رسانده شود؛ به هیچ وجه دنبال بزرگ‌نمایی نباشید. خدمت به مردم اصلی ترین هدف است.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه برنامه‌های بلندمدت ارزش و اثرات بهتری در کنترل بازار خواهد داشت، گفت: در کنار توجه به مایحتاج زندگی مردم، به تولیدکنندگان هم توجه شود؛ همانند خردادماه گذشته در صورت درخواست تولیدکنندگان کمیته ای جهت تعدیل قیمت‌ها تشکیل شود و با هماهنگی مسئولان کشوری نسبت به بررسی قیمت‌ها اقدام کنید.
وی با تأکید بر اینکه با طمع‌ورزی افراد سودجو مقابله می‌کنیم، افزود: قطعاً در سطح ملی نیز مدافع حقوق تولیدکنندگان خواهیم بود و از حق و منطق آنان دفاع می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی