[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

تیم منتخب فارس در آسیا مدعی خواهد بود، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
متولی وزنه برداری فارس از ساخت خانه وزنه برداری استان خبر می‌دهد و می‌گوید اگر تیمی ‌از بچه‌های بومی ‌این استان تشکیل شود، در سطح آسیا هم حرف برای گفتن خواهد داشت!
اخیراً مسابقات وزنه برداری بزرگ‌سالان کشور هم‌زمان در دو استان برگزار شد که بانوان در استان خوزستان و شهر اهواز و آقایان در استان ایلام به رقابت پرداختند. رئیس هیئت وزنه برداری استان در این ارتباط گفت: در این مدت که به عنوان خادم هیئت استان فعالیت دارم، ترافیک مسابقات را داشتیم و به لطف خدا با تلاش همه عزیزان، تمامی ‌تیم‌های ما به مسابقات اعزام شدند که سعی کردیم به بهترین شکل، این اتفاق بیفتد. در بخش بانوان، خانم فاطمه کشاورز با سه نشان طلا، خانم فاطمه یوسفی در دسته فوق سنگین سه نشان طلا و سرکار خانم مرضیه بهمئی در دسته ۷۶ کیلو به یک نشان برنز  دست یافتند. تیم بانوان فارس  هم که برای اولین بار با ترکیب کامل در مسابقات حضور داشت، موفق به کسب عنوان چهارم شد که عملکرد مطلوبی به شمار می‌رود. خانم فاطمه کشاورز به عنوان بهترین وزنه بردار کشور معرفی شد. نکته جالب این است که ایشان هنوز در رده سنی جوانان هستند و سال آینده در مسابقات جوانان جهان و جوانان آسیا، خبر‌های خوبی را از او خواهیم شنید.
آرش حبیبی درباره شانس کشاورز برای کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی سال آینده گفت: مدال طلای مسابقات آسیایی کمی ‌سخت است اما به حضورش روی سکو بسیار امیدواریم. این نوید را خواهیم داد که برای اولین بار در استان فارس، این افتخار به دست بیاید. خانم یوسفی که به عنوان قوی‌ترین زن وزنه بردار در مسابقات حضور داشتند، عملکرد بسیار خوبی داشتند و هر دو عزیز از ۲۲ اسفند ماه در مسابقات بین‌المللی نوروزگاه که برای اولین بار فدراسیون وزنه‌برداری ترتیب داده، شرکت می‌کنند. این مسابقات در تهران برگزار می‌شود و کمیته ملی ‌المپیک و وزارت ورزش آن را برنامه‌ریزی کرده‌اند. کشورهای همسایه که این ایام نوروز را جشن می‌گیرند، در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت. از استان فارس، به جز خانم‌ها کشاورز و یوسفی که به عنوان ورزشکار اعزام خواهند شد، سرکار خانم دنیا چمنی هم به عنوان داور حضور خواهند داشت.
وی درباره عملکرد تیم آقایان فارس نیز گفت:  مسابقات لیگ آقایان هم قبل از مسابقات قهرمانی بزرگ‌سالان کشور، برگزار شد. تعداد کثیری از بچه‌های استان فارس در سایر تیم‌های استان‌های دیگر حضور داشتند و باید بگویم نبود یک تیم لیگ برتری از استان فارس، خیلی به چشم آمد.  این را می‌طلبد که با یک برنامه‌ریزی خوب، کاری کنیم که از این به بعد تیم لیگ برتری داشته باشیم. با دکتر صفرپور هم صحبت کردیم و قرار شد برنامه‌ریزی شود و یک اسپانسر خوب و قوی، بتواند تیم فارس را تشکیل داده و حمایت کند. آن قدر در استان فارس پتانسیل داریم که می‌توانیم یک تیم بومی ‌خوب تشکیل دهیم. امیدواریم این اتفاق از سال آینده یا سال‌های آینده رخ دهد.
حبیبی افزود: ما نیاز به تیم لیگ برتری داریم و اگر این اتفاق بیفتد،  نتایج مطلوبی هم کسب خواهد شد. حتی این نوید را می‌توانم بدهم  که تیم استان فارس با ورزشکاران کاملاً بومی، در مسابقات باشگاه‌های آسیا هم خوش بدرخشد. این پتانسیل وجود دارد و امیدوارم دوستان بزرگوار با دیدی باز نسبت به ورزش و به ویژه وزنه‌برداری، ورود کنند.
متولی وزنه برداری استان فارس که اخیراً در مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه برداری حاضر بود، در این ارتباط گفت: آقای سجاد انوشیروانی با کسب تمامی‌52 رأی، به عنوان رئیس فدراسیون وزنه برداری برگزیده شد و با شناختی که از ایشان داریم و شاهد زحماتشان در دوره سرپرستی بودیم، امیدواریم به آینده وزنه برداری کشور و به طبع آن، در فارس هم خبرهای خوبی خواهد شد. وی اکنون تیم بسیار قوی فدراسیون را هدایت می‌کند. برای اولین بار هم هیئت وزنه‌برداری استان فارس دو رأی در مجمع انتخاباتی داشته. بنده به عنوان نماینده استان و آقای محمد زارعی هم به عنوان نماینده ورزشکاران در مجمع فدراسیون شرکت داشتیم و با توجه به ارتباط دوستی و نزدیکی که با این عزیزان داریم، مساعدت‌های خوبی را برای هیئت استان در نظر گرفتند. مبلغ خوبی برای خانه وزنه برداری استان فارس در نظر گرفته شده که در اختیار اداره کل قرار خواهد گرفت و با نظارت هیئت استان، خانه وزنه ‌برداری ما که یک موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد اما فاقد کمترین امکانات است، در سال آینده حداقل فاز ۱ و ۲ به بهره‌برداری برسد. قطع به یقین قهرمانان المپیکی که در رأس کار قرار گرفتند، خیلی بیشتر از امثال من دغدغه وزنه‌برداری دارند و دردهایش را می‌دانند و تمام تلاش‌شان را برای ارتقای وزنه ‌برداری کل کشور خواهند کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی