[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

پرهیز از خودمحوری ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: باید در جبهه خودی مواضع خود را در مقابل هر انحراف و حرکتی از جانب دشمن مشخص کنیم و موضع‌گیری مشترک داشته باشیم. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شیراز افزود: برخی مواقع جبهه خودی هم از طرف دشمن و هم دوستانی که نمی‌فهمند در حال همکاری با دشمن هستند، ضربه می‌خورد.
وی ادامه داد: امروز خوارج‌مسلکانی هستند که فکر می‌کنند انقلابی عمل می‌کنند، اما به انقلاب و اسلام ضربه می‌زنند. امام‌جمعه شیراز اظهار کرد: وقتی جنگ است، باید اقدام قرارگاهی باشد و همه از یک فرمانده اطاعت کنند؛ جهت‌گیری حرکت در مجموعه نظام و مقابله با دشمن یک نفر است که او نایب امام زمان(عج) و وجود رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است و این بزرگوار است که جهت‌دهی را مشخص می‌کنند.
آیت‌الله دژکام افزود: ما باید در جبهه خودی مواضع خود را در مقابل هر انحراف و هر حرکتی از حرکات دشمن مشخص کنیم. بعضاً کار می‌شود، اما موضع ما مشخص نیست و هرکس برای خود کاری انجام می‌دهد و طبیعی است که این‌گونه چیزی به نتیجه نمی‌رسد. نماینده ولی‌فقیه در فارس تصریح کرد: بعضی اوقات عزیزانی متوجه حرکت دشمن شده‌اند، اما باید تحت وحدت فرماندهی باشد و هرکسی نمی‌شود برای خود کار کند که دشمن از این فرصت سوءاستفاده کند. آیت‌الله دژکام افزود: جریانات مختلف سیاسی کشور که رقیب هم هستند و ما هم به همه آنها احترام گذاشته و می‌گذاریم، نباید خود را آنقدر جلو بیاورند که به‌واسطه اینکه می‌خواهند از یک گروه سیاسی دیگر پیشی بگیرند، به نظام ضربه بزنند. وی گفت: البته بینش سیاسی مردم ما بسیار فراتر از اینهاست و مردم می‌دانند که چه کسی با نیت خدمت و از سر دلسوزی کار می‌کند و چه کسی به‌دنبال منافع و جایگاه خویش است. وی ادامه داد: جریان‌های سیاسی در مسائلی که جنبه ملی دارد و مربوط به نظام است، نباید با یکدیگر رقابت کنند؛ چراکه این به نفع دشمن می‌شود. امام‌جمعه شیراز با اشاره به توطئه‌های دشمنان اسلام و انقلاب بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در جلسه اخیر با مسئولان نظام فرمودند دشمن با برنامه وارد شده و شما هم باید با برنامه مقابله کنید. نمی‌شود دست روی دست گذاشت و باید بابرنامه باشیم.
آیت‌الله دژکام افزود: در راستای جهاد تبیین بایستی حرکات دشمن را برای همه توضیح دهیم، آنهایی که اهل فضل هستند، آنهایی که مطالعات در حوزه اجتماعی دارند، اولین وظیفه این است که حرکات دشمن را برای مردم توضیح دهید که مردم ما انقلابی و مسلمان هستند و اگر بدانند دشمن چه‌کار می‌کند، خودشان موضع می‌گیرند و خودشان به فکر علاج می‌افتند. وی ادامه داد: جهاد تبیین که رهبر معظم می‌فرماید، یعنی ببینیم که دشمن چه‌کاری می‌کند و در زمینه مسائل اقتصادی و فحشا و منکرات چه‌کاری انجام می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی