[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

کاهش نسبی سفرها ، روزنامه شیراز نوین


مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس گفت: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین جاری، حدود ۵۵۰هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی این استان جابه‌جا شدند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، علیرضا راستیار افزود: ۳۵۰ دستگاه اتوبوس با انجام ۴۳هزار و ۲۸۳ سفر در نقاط مختلف درون و برون‌استانی اقدام به جابه‌جایی مسافران در ایام نوروز کردند.
وی ادامه داد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال در بحث جابه‌جایی مسافر و تعداد سفر به ترتیب ۹ درصد و یک درصد کاهش داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس بیان کرد: از مجموع مسافران جابه‌جاشده توسط این ناوگان، ۳۰۳هزار و ۲۷۲ مسافر در قالب ۲۰هزار و ۹۵۰ سفر از شهر شیراز به نقاط مختلف درون و برون استان جابه‌جا شده‌اند که تعداد مسافر کاهش چهاردرصدی و در بحث تعداد سفرها نیز کاهش هشت‌درصدی را تجربه می‌کنیم. راستیار گفت: همچنین طی مدت مذکور، سه‌هزار و ۷۸۴ نفر (راهیان نور) از استان در قالب ۸۶ سفر توسط ناوگان حمل‌ونقل مسافران استان به مناطق عملیاتی اعزام شدند که سهم شیراز از این تعداد ۲هزار و ۱۱۲ مسافر است.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس، با اشاره به ثبت ۳۱میلیون و ۲۳۰هزار تردد در کل محورهای استان در نوروز امسال، یادآور شد: از این تعداد افزون بر یک‌میلیون و ۷۵۴هزار تردد در مبادی ورودی استان و بیش از یک‌میلیون و ۸۲۵هزار تردد در مبادی خروجی استان ثبت شده که به ترتیب نسبت به مدت مشابه پارسال یک درصد و سه درصد کاهش داشته است. راستیار افزود: بیشترین تردد انجام‌شده در استان در نوروز امسال به ترتیب مربوط به محور شیراز- مرودشت با یک‌میلیون و ۸۲هزار و ۳۳۳ تردد، محور مرودشت- شیراز با یک‌میلیون و ۴۸هزار و ۳۰۸ تردد، کمربندی پل فسا- شیراز با ۶۹۱هزار تردد، محور شیراز- کازرون ۵۴۳هزار تردد، محور کازرون- شیراز ۵۳۹هزار تردد، محور شیراز- سپیدان ۵۳۸هزار تردد، کمربندی اکبرآباد شیراز ۵۳۷هزار تردد، محور سپیدان- شیراز ۵۱۱هزار تردد و محور کوار- شیراز ۴۹۴هزار تردد است. وی ادامه داد: در طرح نوروزی امسال، ۷۰۰ نیروی راهداری این استان به همراه ۳۲۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین با استقرار در محورهای مواصلاتی استان به هموطنان و کاربران جاده‌ای 
خدمات‌رسانی کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی