[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

تاخت‌وتاز کرونا در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز به آخرین وضعیت کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا روز شنبه ۲۶ فروردین‌ماه اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۲میلیون و ۲۷۴هزار و ۵۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام‌شده، ۶۶۴هزار و ۳۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است. ابوذر پاریزی گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۴۲هزار و ۳۱۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴هزار و ۹۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۳۱هزار و ۷۳۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹هزار و ۳۵۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۲۲۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۹۴ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵هزار و ۹۰۴ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. بنا بر این اطلاعیه، در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق‌شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۹۰هزار و ۱۶۹ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۳۶۰ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۳۹۱ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۶هزار و ۱۹۰ دوز نوبت سوم و ۱۳۶هزار و ۲۲۸ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی