[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۱
  • دوره جدید

ستاره هالیوود: الزام‌های جدید اسکار تهوع‌آور است!، روزنامه شیراز نوین

ستاره هالیوود و برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم «دختر خداحافظی» با انتقاد از الزامات جدید ایجاد تنوع برای رقابت در آکادمی علوم و هنرهای تصویری، این استانداردها را تهوع‌آور و حال به‌هم‌زن خواند.
به گزارش ایرنا، ریچارد استیون درایفس Richard Stephen Dreyfuss در گفت‌و‌گویی تفصیلی در Firing Line With Margaret Hoover شبکه PBS آموزش مدنی در آمریکا، گفتمان حزبی و این ابتکار آکادمی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این یک هنر است؛ هیچ‌کس نباید به من به‌عنوان یک هنرمند بگوید که باید تسلیم جدیدترین ایده‌ها درباره اخلاق باشم. چه چیزی را به‌خطر می‌اندازیم؟ آیا واقعاً در معرض خطر صدمه زدن به احساسات مردم هستیم؟ شما باید اجازه دهید، زندگی به معنای واقعی زندگی باشد. متأسفم، فکر نمی‌کنم اقلیت یا اکثریتی در کشور وجود داشته باشد که باید به آنها رسیدگی شود.
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار اعلام کرده که برای بهبود تنوع در جوایز خود، استانداردها و الزامات جدیدی برای نامزدهای اسکار بخش بهترین فیلم اعمال می‌کند.
چهار استاندارد جدید برای ایجاد تنوع در آکادمی اسکار برای نخستین بار در سال ۲۰۲۰ اعلام شد. این الزام‌ها برای جوایز دوره پیشین جوایز اسکار اعمال خواهد شد که دو مورد از این الزام‌ها باید در خصوص بهترین فیلم انجام شود.
به‌دنبال انتقادها از نبود نامزد سیاه‌پوست یا اقلیت در مراسم اسکار سال ۲۰۱۶ که به جنبش #اسکار_خیلی_سفید_است، منجر شد، این آکادمی در تلاش برای بالابردن نماینده‌های این گروه‌ها، چهار استاندارد تنظیم کرده است.
آکادمی اسکار به‌تازگی ۸۱۹ عضو به اعضای خود اضافه کرده که ۴۵ درصد آن را زنان و ۳۶ درصدش را غیر سفیدپوست‌ها تشکیل می‌دهند.
در قانون به‌روزشده آکادمی آمده است: الزامات جدید برای نامزدهای بهترین فیلم به منظور نمایش عادلانه و بازتاب تنوع بیشتر است.
آکادمی همچنین اعلام کرده به ایفای نقش حیاتی خود در کمک به تحقق این واقعیت متعهد است.
فهرست گروه‌های اقلیت اعلام‌شده شامل زنان، اقلیت‌های نژادی و قومی، جامعه LGBT و افراد دارای معلولیت است.
برای مثال در نمونه‌هایی از استانداردهای مورد اشاره که باید نامزد اسکار بهترین فیلم از سال ۲۰۲۴ حداقل دو تا از این الزامات و معیارها را داشته باشد آمده است:
بند ۱: حداقل یکی از بازیگران نقش اصلی یا بازیگران نقش مکمل شاخص فیلم از یک نژاد یا گروه قومی اقلیت باشد. (آسیا، هیسپانیکس، سیاه‌پوست و …)
بند ۲: حداقل ۳۰ درصد نقش‌های دوم یا نقش‌های جزئی فیلم از حداقل دو گروه اقلیت باشند.
بند ۳: داستان اصلی، موضوع یا قصه فیلم بر یک گروه اقلیت متمرکز باشد.
این الزامات برای فیلم‌های شرکت‌کننده در اسکار سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته خواهد شد.
اظهارات درایفس با دفاع از بازی لارنس اولیویه در فیلم اتللو در سال ۱۹۶۵ ادامه یافت که در آن بازیگر انگلیسی، نقش اصلی شکسپیر را با چهره سیاه، بازی کرد.
ستاره هالیوود گفت: او این نقش را فوق‌العاده بازی کرد. آیا به من می گویند که هرگز فرصتی برای بازی در نقش یک مرد سیاه‌پوست نخواهم داشت؟ آیا به شخص دیگری گفته می‌شود که اگر یهودی نیست، نباید در «تاجر ونیز» بازی کند؟ آیا ما دیوانه‌ایم؟
او این الزام‌ها را خیلی حمایت‌گرایانه و از روی بی‌فکری خواند و گفت: با مردم مثل بچه رفتار می‌کنیم.
از برجسته‌ترین آثار درایفس، می‌توان به آرواره‌ها و دختر خداحافظی اشاره کرد که برای فیلم دوم برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد.
رئیس جمهور آمریکا، برخورد نزدیک از نوع سوم، فارغ‌التحصیل و افسون‌گر از دیگر آثاری است که این بازیگر هالیوود در آنها ایفای نقش کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی