[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

۸۰ درصد بازیگران نون خ کُرد بودند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صداوسیما از برگزاری اولین جشنواره شعر و موسیقی محلی در این رسانه به میزبانی سنندج خبر داد. به‌نقل از روابط عمومی صداوسیما، پیمان جبلی در آخرین مرحله از سفر سه‌روزه خود به کردستان و در دیدار با جمعی از هنرمندان این خطه با اعلام این خبر، کردستان را گلستان تمدن ایرانی اسلامی معرفی کرد.
در این دیدار که در محل صداوسیمای کردستان برگزار شد، رئیس سازمان صداوسیما، کردستان را همیشه برای ایرانی‌ها عزیز معرفی کرد و گفت: مسئولیت تثبیت و تبیین این حقیقت، مشترکاً بر دوش هنرمندان کُرد و رسانه ملی است.
وی نگاه صداوسیما به کردستان را فرصت‌محور توصیف کرد و ادامه داد: تمدن عمیق و عریق ایران اسلامی و فرهنگ و هنر کُردی چنان آمیخته‌اند که گویی ایرانی و کرد مترادف هم‌ هستند و این واقعیتی است که باید به آن پرداخته شود.
رئیس صداوسیما، سریال «نون خ» را پنجره‌ای ارزشمند به فرهنگ شیرین خطه کردستان و آداب و سنت‌های اصیل این منطقه خواند و با اشاره به استعدادهای هنری و فرهنگی فراوان استان کردستان گفت: بیشتر از ۸۰ درصد عوامل و بازیگران این مجموعه محبوب نمایشی، کُرد بودند و با بهره‌گیری از همین استعدادها این اثر، پربیننده‌ترین سریال نوروزی امسال شد.
وی اعلام کرد: با استمرار پخش سریال‌هایی درباره افتخارات کُرد در تاریخ معاصر و تاریخ پرافتخار پس از انقلاب اسلامی، مانند سوران و سنجرخان و مستوره اردلان این مسیر ادامه خواهد یافت.
جبلی اظهار کرد: تعابیر مجاهدان خاموش و شهدای مظلوم، تعابیر دقیق مقام معظم رهبری درباره مردم غیور و وفادار کردستان است که مصادیق آن باید برای مردم تبیین شود.
وی با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های فرهنگی استان از ایجاد دفتر ارتباط با هنرمندان در صداوسیمای کردستان خبر داد و گفت: در دوران تحول رسانه ملی، هدف اصلی اقدامات حول دو محور هویت و عدالت است که نمود عملی تحقق آن در پرداختن به حوزه کُردی ایران اسلامی دیده خواهد شد.
پیش از سخنان جبلی، هنرمندان حاضر شامل شعله شریعتی و فاطمه مرزبان، فردین صادق ایوبی، بهروز خیریه، علی یونسی، بهروز نورانی‌پور، پیمان سلیمی‌فر، مهدی احمدی، رضا احمدیاری، خسرو سینا، مهرداد یوسفی، آرمان نصراللهی و حسین جلالی به بیان دیدگاه‌ها و مطالب خود پرداختند و پیشنهادهایی خطاب به رئیس صداوسیما بیان کردند.
این دیدار در پایان سفر سه‌روزه رئیس سازمان صدا و سیما به استان کردستان برگزار شد. پیمان جبلی در این سفر ضمن دیدار با خانواده‌های شهدا، علمای و ماموستایان اهل سنت، نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان استانی و کارمندان صداوسیمای کردستان از چندین طرح فنی و توسعه محور صدا و سیمای این استان رونمایی کرد و کلنگ احداث شهرک تلویزیونی سنه‌دژ را بر زمین زد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی