[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

پیشنهاد به سازمان خصوصی‌سازی سرخابی‌ها به شرکت‌های خودروسازی واگذار شوند! ، روزنامه شیراز نوین

پیشنهاد واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به دو شرکت خودروسازی در ایران به سازمان خصوصی‌سازی داده شد. به گزارش مهر، بحث مشکلات مالی استقلال و پرسپولیس سالهاست که این دو باشگاه را آزار می‌دهد و حتی سال گذشته منجر به حذف آنها از لیگ قهرمانان آسیا شد. درآمدهای ناچیز باشگاه‌ها در ایران از جمله پرسپولیس و استقلال و نداشتن حق پخش تلویزیونی یا حق کپی‌رایت، باعث شده باعث انباشته شدن بدهی‌های مالی و مالیاتی شده و مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده است.
وزارت ورزش به‌عنوان متولی استقلال و پرسپولیس، تقریباً تمام راه‌های مختلف را طی کرده است، اما این مشکلات هنوز پابرجاست.
یکی از پیشنهاداتی که در سال‌های گذشته برای خروج استقلال و پرسپولیس از بحران مالی مطرح می‌شد، واگذاری این دو باشگاه به شرکت‌های بزرگ بود که این پیشنهادات بی‌نتیجه باقی ماند.
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد که در گفت‌وگو با قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، پیشنهاد واگذاری استقلال و پرسپولیس به دو شرکت خودروسازی یعنی سایپا و ایران‌خودرو را داده و قرار است این پیشنهاد هم بررسی بشود.
البته این طرح در سال‌های گذشته هم به میان آمده بود که انتقال سرخابی‌ها به شرکت‌های خودروسازی ثمری نداشت.
تاج با اشاره به تجربه تلفیق فولاد مبارکه و سیمان سپاهان و تشکیل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان که در فوتبال یک تجربه موفق محسوب می‌شود، گفت: به قربان‌زاده پیشنهاد دادم استقلال و پرسپولیس را به سمت پیکان و سایپا ببریم، مثل کاری که فولاد مبارکه و سیمان سپاهان انجام دادند.
وی افزود: این خصوصی‌سازی موانعی دارد که الآن مجالش نیست و شاید در آینده دچار مشکل بشویم. قربان‌زاده گفت: روی آن فکر نکرده‌ام، ولی پیشنهاد قابل ملاحظه‌ای است.
رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد: تصور کنید پرسپولیس زیر نظر ایران‌خودرو برود که در این‌صورت یک درآمد پایدار و بودجه مشخص دارد و استقلال هم بشود سایپا که یک درآمد و بودجه پایدار خواهد داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی