[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

مجسمه‌سازها چه می‌خواهند؟، روزنامه شیراز نوین

دبیر انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران به تشریح مطالبات هنرمندان این عرصه پرداخت و در این زمینه بر لزوم حمایت بیشتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌هایی چون صدور مجوز، اختصاص بودجه کافی به برگزاری بینال‌های مجسمه‌سازی و ... تأکید کرد. به گزارش ایسنا، عبدالرضا سهرابی، مدیر وقت دفتر هنرهای تجسمی که شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه جای خود را به محمد خراسانی‌زاده داد، در هفته‌های اخیر جلسات هم‌اندیشی با هنرمندان عرصه‌های مختلف تجسمی برگزار کرد. در این راستا نشست‌هایی با حضور هنرمندان حوزه‌های مجسمه ‌ازی و گرافیک رسانه‌ای شد.  
بر این اساس، گفت‌وگوی ایسنا با روح‌الله شمسی‌زاده ملکی با هدف طرح مطالبات انجمن و جمع کثیری از جامعه مجسمه‌سازان از مرکز هنرهای تجسمی شکل گرفت. شمسی‌زاده ملکی با بیان اینکه اساساً بخشی از مراودات حرفه‌ای انجمن‌ها با حوزه هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد گره خورده است، در توضیح این مطلب گفت: با این شرایط طبیعی است که ما در طول ادوار، مطالباتی داشته‌ایم و بخشی از مطالبات هم به حوزه صنفی و حرفه‌ای مجسمه‌سازی باز می‌گردد.
وی در ادامه به مجوزها و مدارکی که گاه باید وزارت ارشاد برای مجسمه‌سازان و سایر هنرمندان حوزه تجسمی صادر کند اشاره کرد و افزود: مراحل صدور مدارک و مجوزها از سوی وزارت ارشاد نیاز به بازبینی دارد. به لحاظ حرفه‌ای گاه نیاز است که مجوزها یا به نوعی حمایت‌هایی از طرف وزارت ارشاد صورت گیرد که به آن کم‌توجهی می‌شود؛ به‌عنوان مثال در حوزه‌های اداری گاه معافیت‌هایی به هنرمندان تجسمی تعلق می‌گیرد، این معافیت‌ها نیاز به یک‌سری مدرک و مجوز دارد که باید از سوی وزارت ارشاد صادر شود. متأسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه مجسمه‌سازان را به‌صورت جدی یا کامل حمایت نکرده است. 
عضو هیئت‌مدیره دوره دوازدهم انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با اشاره به نشست اخیر با مدیر وقت هنرهای تجسمی(سهرابی)، افزود:‌ البته پس از مطرح شدن این مورد، به توافقاتی رسیدیم و قرار شد همکاری‌های بیشتری در این زمینه انجام شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی