[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

تماشاخانه سیار به فارس می‌آید، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوانان فارس، از استقرار تماشاخانه سیار با حضور هنرمندان کشوری به مناسبت دهه کرامت خبر داد.
سعیدرضا کامرانی ظهر دوشنبه اول خردادماه در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و هفته روابط‌عمومی، گفت: نشاط‌افزایی با رویکرد مبانی رفیع فرهنگی در میان برنامه‌های کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوانان فارس از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در مناسبت‌های مختلف به این امر اهتمام ویژه‌ای داریم. وی افزود: تماشاخانه سیار با عنوان «مسیر هشتم، کاروان فرهنگی هنری» از تهران با حضور هنرمندان برجسته حرکت کرده و از روز پنجشنبه ۴ خردادماه تا روز شنبه در شهر شیراز و شهرستان‌های فارس به اجرای برنامه‌های متنوع می‌پردازند.
او با اعلام زمان این برنامه‌ها اعلام داشت: این تماشاخانه سیار در روز جمعه ۵ خردادماه با ۴ برنامه در روستاهای کیان‌آباد، سلطان‌آباد و کفترک و دست‌خضر برنامه اجرا می‌کند و در روز شنبه در شهر زرقان و سده و در کنار قدمگاه مبارک امام رضا(ع) برنامه‌های شاد و مفرحی را برای مخاطبان و کودکان و نوجوانان اجرا می‌کنند. مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سابقه این نهاد با بیش از نیم قرن فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر، اظهار داشت: بیشتر خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مربوط به بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است که با آموزه‌های تمدنی و اسلامی همواره در خدمت جامعه و خانواده‌ها بوده است.
وی با اشاره به بحث کتابخانه‌های سیار و پیک امید به‌عنوان یکی از خدمات این مرکز افزود: کانون فارس ۶ خودرو سیار در اختیار دارد که در کنار توزیع کتاب، فعالیت‌ها و خدمات مختلفی را با توجه به خلاقیت مربی از جنبه قصه‌خوانی، سفالگری، سرود، اوریگامی و... ارائه می‌دهد. کامرانی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از لغو بحث تخریب مرکز شماره یک واقع در باغ ملی شیراز گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده، هنوز اجازه فعالیت، تعمیر و مرمت این مرکز داده نشده است و همچنان در حال پیگیری این موضوع هستیم.
وی با تأکید بر این مطلب که کانون پرورش فکری به‌دنبال تربیت استاد نیست، بلکه به‌دنبال شکوفایی استعدادها و نشان‌دادن راه به کودکان و نوجوانان است، ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با ۳۶ کانون زبان در کشور بیشترین آمار مدرس و زبان‌آموز را دارد که بین ۲۵هزار تا ۴۵هزار زبان‌آموز هستند. در پایان این مراسم، مدیرکل کانون فارس از مسئول روابط‌عمومی این مجموعه تقدیر کرد.کامرانی در این باره گفت: روابط‌عمومی قلب تپنده هر مجموعه سازمانی است که صدای زندگی و پیام سرزندگی را در جامعه منتشر می‌کند. روابط‌عمومی یک بخش کلیدی است که چراغ اطلاع‌رسانی مجموعه را روشن نگه می‌دارد. وی ضمن تبریک انتخاب دوباره اعظم موسوی، روابط‌عمومی کانون فارس به‌عنوان یکی از 7 عضو هیئت‌رئیسه شورای هماهنگی‌های روابط‌عمومی استان فارس، ادامه داد: روابط‌عمومی به‌عنوان پیشانی سازمان تلاش می‌کند تا در ایام مختلف سال با انعکاس رویدادها، برقراری تعامل مثبت با سایر کارکنان، تعامل سازنده و همراهی با مدیر دستگاه، نقش مؤثری را در جهت پیشبرد اهداف سازمان ایفا کند و این نقش همراه با امیدآفرینی و امیدبخشی، در جامعه امروز، بیشتر و مهم‌تر نیز شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی