[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۷
  • دوره جدید

روستاها به شبکه ملی متصل شدند ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: ۹روستای جدید استان فارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و دسترسی این روستاها به اینترنت پرسرعت همراه در قالب یک‌هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعیت چهارهزار و ۲۰۰ نفر فراهم شده است.
حمید سلیمان‌پور روز دوشنبه در این باره افزود: با احداث پنج سایت جدید با تکنولوژی LTE/۳G/۲G و ارتقای دو سایت موجود توسط اپراتورهای تلفن همراه، دسترسی ۹ روستای جدید استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت سیار فراهم شده است.
وی روستاهای متصل‌شده به شبکه ملی اطلاعات توسط ایرانسل از طریق احداث پنج سایت جدید را روستاهای بندنو و سلطان‌آباد از توابع شهرستان سرچهان، روستاهای شولان و مه‌جان از توابع شهرستان اقلید، روستای لب‌اشکن از توابع شهرستان گراش، روستای مزرعه کوروش‌آباد از توابع شهرستان فراشبند و روستای کارخانه شالی‌کوبی از توابع شهرستان زرقان جمعاً با ۹۵۰ خانوار و پوشش جمعیتی سه‌هزار و ۵۰۰ نفر بیان کرد.
سلیمان‌پور روستاهای متصل‌شده توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات را روستای آب‌شیرین از توابع شهرستان جهرم و روستای بردج از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز جمعاً در قالب ۲۵۰ خانوار و ۷۰۰ نفر جمعیت از طریق ارتقای دو سایت موجود خبر داد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، میزان اعتبار هزینه‌شده برای بهره‌برداری از این طرح‌ها را مبلغ ۳۰۰میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد و اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات را در راستای تحقق دسترسی همگانی به ارتباطات دیجیتال در مناطق کمتر توسعه‌یافته و محروم استان و ایجاد فرصت‌های لازم برای آموزش و اشتغال عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی