[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

مسکن ملی تورم‌شکن است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس معتقد است که اجرای طرح نهضت ملی مسکن عاملی مؤثر و کمک‌کننده در ثبات و حتی کاهش قیمت مسکن در شهرها محسوب می‌شود. امیرحسین جمشیدی با بیان اینکه تولید مسکن انبوه به کاهش قیمت مسکن کمک می‌کند، به سیاست کلی دولت در ارتباط با طرح نهضت ملی مسکن اشاره و عنوان کرد: فرآیند اجرای این طرح شهرستان‌های مختلف آغاز شده است.
او همچنین با بیان اینکه در اکثر شهرهای فارس زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین و عملیات اجرایی واحدهای مسکونی این طرح آغاز شده است، افزود: با توجه به اینکه زمین اجرای این طرح رایگان است و قیمت زمین تأثیری بر آن ندارد، لذا اجرای این طرح به قیمت تمام‌شده مسکن کمک می‌کند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس ادامه داد: البته در راستای طرح جوانی جمعیت به خانوار دارای سه فرزند زمین به قیمت تمام شده دولتی واگذار می‌شود. از طرفی برای نخبگان نیز بسته تشویقی برای در اختیار گذاشتن زمین به آنها پیش‌بینی شده است. او خاطر نشان کرد: قیمت تمام‌شده هر واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن به چند عامل از جمله آماده‌سازی بستگی دارد و در این راستا حداکثر تلاش شده تا سایت اجرای طرح در موقعیتی انتخاب شود تا قیمت تمام‌شده و آماده‌سازی زمین به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس تصریح کرد: در بحث قیمت ساخت هم، قیمت تمام‌شده‌ای به صورت ملی اعلام شده که همین قیمت هم به مناقصه گذاشته می‌شود و در واقع تمام تدابیر اندیشیده شده است تا به حداقل قیمت برسد.
به گفته جمشیدی، تفاوت ابتکاری اجرای این طرح در فارس این بوده که جایی که با کمبود زمین مواجه بودیم به گروه‌های هدف زمین به صورت گروهی واگذار کرده‌ایم که تا مرحله اسکلت خود بنیاد مسکن می‌سازد و پس از آن به متقاضیان داده می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی