[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۵
  • دوره جدید

به این ۶ دلیل برگ انبه را هرگز دور نیندازید ، روزنامه شیراز نوین

برگ انبه مملو از ویتامین‌های A، B، C و بسیاری از مواد مغذی مفید دیگر است که منجر به افزایش سلامت کلی بدن می‌شود.
به گزارش بهداشت نیوز، از تسکین گوش درد گرفته تا درمان سوختگی، برگ‌های انبه یکی از موارد ضروری برای درمان بیماری‌هاست. در حالی که ممکن است بیشتر شما عاشق خوردن انبه باشید، اما آیا از خواص برگ انبه نیز چیزی می‌دانید؟ اغلب اوقات، این فقط میوه انبه است که ما با توجه به طعم لذیذ آن علاقه‌مندش هستیم؛ با این حال، برگ‌های انبه نیز سرشار از خواص دارویی و درمانی است.
برگ‌های انبه زمانی که نرم و تازه هستند، رنگ قرمز یا ارغوانی دارند و به رنگ سبز تیره رشد می‌کنند. این برگ‌ها سرشار از ویتامین C، B و A هستند و همچنین سرشار از مواد مغذی مختلف دیگر می‌باشد. برگ‌های انبه دارای خواص آنتی‌اکسیدانی قوی هستند، زیرا دارای محتوای بالایی از فلاونوئیدها و فنل‌ها هستند.
درمان دیابت
برگ انبه برای درمان دیابت بسیار مفید است؛ مطالعات روی حیوانات نشان می‌دهد که برگ‌های حساس درخت انبه حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که به درمان دیابت کمک می‌کند. برگ‌ها را خشک و پودر می‌کنند یا به‌عنوان دم‌کرده برای درمان آن استفاده می‌کنند. همچنین برای درمان آنژیوپاتی دیابتی و رتینوپاتی دیابتی نیز استفاده می‌شود و برگ‌های چای انبه برای این منظور بسیار مفید است؛ برگ‌ها را یک شب در یک فنجان آب خیس کنید و برای کمک به تسکین علائم دیابت، این آب را صاف کرده و بنوشید. همچنین به درمان هیپرگلیسمی نیز کمک می‌کند. برگ‌ها حاوی ترکیبی به نام ۳ بتا تاراکسرول و عصاره اتیل استات هستند که با انسولین هم‌افزایی می‌کنند تا GLUT۴ را فعال کرده و سنتز گلیکوژن را تحریک کنند.
کاهش فشارخون
برگ‌های انبه به کاهش فشارخون کمک می‌کنند، زیرا دارای خاصیت ضد فشارخون هستند و به تقویت رگ‌های خونی و درمان مشکل واریس نیز کمک می‌کنند.
درمان اضطراب
Mangiferin، یک فیتوکمیکال موجود در برگ‌های انبه، دارای خواص ضداضطرابی است که بی قراری افراد را به دلیل اضطراب آرام می‌کند. افزودن دو تا سه لیوان چای برگ انبه به آب حمام به درمان ناراحتی و طراوت بدن کمک می‌کند.
سنگ کیسه صفرا و کلیه
برگ انبه برای درمان سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا خیلی مؤثر است؛ مصرف روزانه پودر ریز آسیاب‌شده برگ انبه که در سایه خشک می‌شود، با آبی که یک شب در لیوان نگهداری می‌شود به شکستن سنگ‌ها و شست‌وشوی آنها‌ کمک می‌کند.
مفید برای مشکلات تنفسی
برگ انبه برای انواع مشکلات تنفسی مفید است، مخصوصاً برای افرادی که از سرماخوردگی، برونشیت و آسم رنج می‌برند که خیلی بیشتر تأثیر می‌گذراد. نوشیدن جوشانده‌ای که از جوشاندن برگ انبه در آب با کمی عسل درست می‌شود، به درمان مؤثر سرفه کمک می‌کند و همچنین به درمان از دست دادن صدا در هنگام گلودرد نیز تأثیرگذاری بی‌نظیری دارد.
درمان اسهال خونی
مقداری برگ انبه را در آب گرم بریزید و در ظرف را با درب ببندید و بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد آب را صاف کرده و با معده خالی بنوشید. مصرف منظم این دم‌کرده به‌عنوان تقویت خوب معده عمل می‌کند و برای پیشگیری از بیماری‌های مختلف معده نیز توصیه می‌شود.
مطمئناً در مورد مزایای برگ انبه خیلی نمی‌دانید، اما این برگ‌ها مملو از ویتامین‌های A، B و C و بسیاری از مواد مغذی مفید دیگر هستند که منجر به افزایش سلامت کلی بدن می‌شود؛ برگ‌های انبه به کنترل دیابت نیز کمک می‌کند و همچنین فشارخون را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، اضطراب، مشکلات تنفسی، اسهال خونی را به طور مؤثر کنترل و درمان می‌کند. از طرفی درمانی خوب برای گوش‌درد محسوب می‌شود. همچنین برگ انبه سوختگی را التیام بخشیده و در درمان سنگ کلیه و صفرا نیز اثربخشی فوق العاده‌ای دارد. از این برگ‌ها برای رفع سکسکه و درمان مشکلات گلو نیز استفاده می‌شود و دم‌کرده این برگ‌ها یک تقویت‌کننده خوب معده به حساب می‌آید که به تسکین بسیاری از بیماری‌های مربوط به معده کمک می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی