[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۲
  • دوره جدید

۲۰۰ کرونایی در بیمارستان‌های فارس بستری هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز چهارشنبه هجدهم آبان ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۵۲هزار و ۳۰۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و ۶۳۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۲۴هزار و ۷۳۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۳۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۲۷هزار و ۵۷۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۶۰۱ بیمار مثبت شناسایی شده است. به گفته او، با بستری ۴۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدیدی از فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۶۵ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و ۳۳۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۳هزار و ۵۳۶ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۵۵۴ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۱هزار و ۴۸۳ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۱۹۸ دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و ۳۰۱ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی