[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

فروپاشی باندهای بزهکار، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
انهدام 7 باند بزرگ سرقت، کشف 11 تن انواع مواد مخدر، فروپاشی 21 باند افیون، معرفی بزهکاران زورگیر و قاپ‌زن به پیشگاه قانون، تحویل بیش از یک‌هزار و 500 معتاد متجاهر به کمپ‌های بازپروری و مهم‌تر از همه تقویت امنیت در پهنه استان از مهم‌ترین مواردی بود که فرمانده انتظامی فارس در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه به آنها اشاره کرد. سردار رهام‌بخش حبیبی با اشاره به کشفیات مواد مخدر در سال جاری، اظهار داشت: در این خصوص 21 باند مواد مخدر منهدم و حدود 11 تن انواع مواد مخدر کشف شده است. در این رابطه، 305 دستگاه وسیله نقلیه توقیف و 3هزار و 958 متهم در ارتباط با جرائم مواد مخدر دستگیر شده‌اند. به گفته این مقام عالی فراجا، جمع‌آوری یک‌هزار و 579 معتاد متجاهر و تحویل آنان به کمپ‌های بازپروری و دستگیری یک‌هزار و 347 خرده‌فروش مواد مخدر در سال جاری، از دیگر اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر بود که سردار حبیبی به آنها اشاره کرد. وی در بخش دیگری از سخنانش از انهدام 7 باند سرقت و کشف 109 فقره انواع سرقت توسط مأموران پلیس آگاهی استان خبر داد. 
او در این رابطه خاطرنشان کرد: در پی وقوع سرقت‌های خودرو، منزل، مغازه، قاپ‌زنی و اماکن در سطح شهر شیراز، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس قرار گرفت. وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی طی 2 هفته گذشته، 7 باند سرقت شناسایی و 30 نفر از اعضای این باندها طی چندین عملیات دستگیر شدند. سارقان در تحقیقات به 109 فقره انواع سرقت (22 فقره سرقت خودرو، 12 فقره سرقت منزل، 10 فقره سرقت مغازه، 40 فقره قاپ‌زنی و 25 فقره اماکن) اعتراف کردند.
او با بیان اینکه محدوده فعالیت این سارقان در شهرهای شیراز، تهران و کرج بوده است، افزود: ارزش اموال مسروقه کشف‌شده طبق نظر کارشناسان مربوطه، حدود 125میلیارد ریال برآورد شده است. فرمانده انتظامی استان گفت: در بازرسی از سواری پژو پارس، 256 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در شهرستان فیروزآباد کشف شد. سردار حبیبی بیان کرد: در راستای طرح برخورد با قاچاقچیان، مأموران انتظامی فیروزآباد حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای منتهی به این شهرستان به یک سواری پژو پارس مشکوک شدند و دستور ایست را صادر کردند. وی افزود: راننده بدون توجه به دستور پلیس و علائم هشداردهنده با افزایش سرعت اقدام به فرار کرد. فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه مأموران انتظامی پس از طی مسافتی تعقیب‌وگریز موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی خودرو را توقیف و راننده و سرنشین را نیز دستگیر کنند، تصریح کرد‌: در بازرسی از آن سواری، 256 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد. سردار حبیبی خاطرنشان کرد: در این خصوص راننده و سرنشین دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.فرمانده انتظامی استان فارس در بخش پایانی سخنانش با تبریک فرارسیدن روز اصناف گفت: روز ملی اصناف فرصت خوبی برای به‌تصویرکشیدن جایگاه واقعی فعالان و زحمتکشان عرصه اقتصاد کشور و ارج‌نهادن به ارزش‌های معنوی، اجتماعی و اقتصادی آنهاست. اصناف به‌عنوان اصل مهم و کلیدی جامعه بوده که علاوه بر کارکرد‌های اقتصادی و به‌گردش‌درآوردن موتور رو به جلو پیشرفت‌های اقتصادی، در رویدادهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی نیز نقش غرورآفرین داشته و حماسه‌های زیادی خلق کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی