[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

عهد عمرانی پابرجاست، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه گزارش
amirabadi_shznvn@yahoo.com

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز مؤلفه‌های جهش عمرانی در سومین حرم اهل بیت(ع) را تشریح کرد. دکتر محمد امین در گفت‌وگو با شیرازنوین که با موضوع پیشرفت‌های عمرانی کلان‌شهر شیراز انجام شد، اظهار داشت: سال 1402 فرصتی برای شکوفایی عمرانی پروژه‌های شهرداری شیراز است و بودجه عمرانی این کلان‌‌شهر پس از تهران در رتبه دوم کشور ایستاده است.
 فرارسیدن فصل شکوفایی عمرانی در شیراز
او با اشاره به برخی از پروژه‌های عمرانی که در سطح شهر شیراز در حال اجرا هستند، بیان داشت: در حال حاضر شهرداری شیراز مجری احداث 27 تقاطع و پل است و این در حالی است که در حوزه آزادراه و بزرگ‌راه‌‌سازی پروژه‌های متعددی به وسعت 37 کیلومتر در دست احداث بوده و در سال جاری 20 کیلومتر از آنها به بهره‌برداری خواهد رسید. وی در همین رابطه افزود: سامان‌دهی آب‌های سطحی، احداث ساختمان‌های تأثیرگذار شهری، احداث پردیس فرهنگی با هفت سالن سینما و تئاتر، ساخت مراکز آتش‌‌نشانی و امداد و نجات، حفظ و گسترش زیرساخت‌‌های فضای سبز، احداث زیرگذر و تونل‌سازی، آسفالت معابر، پیاده‌‌راه‌‌سازی و مدیریت آب‌های سطحی گوشه‌‌ای از پروژه‌های عمرانی مدیریت شهری شهرداری شیراز است. معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به تلاش‌‌هایی که در حوزه حمل‌‌ونقل صورت می‌گیرد، اظهار داشت: شیراز از معدود کلان‌‌شهرهایی است که هنوز از نعمت هوای پاک برخوردار است و شهرداری شیراز برای حفظ این ظرفیت طرح‌های مختلفی را در دست اجرا دارد.
 چهارگوشه شیراز قلمرو مترو
وی در همین رابطه با اشاره به پیشرفت خطوط مترو در چهارگوشه شهر شیراز گفت: کلان‌‌پروژه قطار شهری در فازهای مختلف به طول 25 کیلومتر در حال احداث است و با بهره‌‌برداری از آن گام بلندی در راستای مدیریت چالش‌های حوزه حمل‌ونقل برمی‌داریم. دکتر امین در بخش دیگری از گفت‌وگو با شیرازنوین، با اشاره به تأکید شورای اسلامی شهر و شهردار کلان‌شهر شیراز بر پروژه‌های محرومیت‌زدایی، گفت: سامان‌دهی و رسیدگی به حاشیه‌ها و مناطق محروم شیراز با اجرای پروژه‌های عمرانی نقش ارزنده‌ای در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان داشته و با توجه به اهمیت این موضوع، 5 درصد از بودجه پروژه‌های عمرانی به آن اختصاص یافته است.
 سازندگی در قالب پروژه‌های مشارکتی
این مقام مسئول با اشاره به برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در سومین حرم اهل بیت(ع) گفت: شهرداری شیراز نگاه ویژه‌ای به جذب سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های مشارکتی دارد و بر پایه آن پروژه‌هایی نظیر پارک آبی، آکواریوم، مجتمع اقامتی تفریحی، بازار پروتئین و بسیاری موارد دیگر با اعتباری بالغ بر 15هزار میلیارد را در دستور کار قرار داده است. معاون شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش پیرامون موضوعات مطرح‌شده درباره قطع ۸۰۰ اصله درخت در شیراز برای ایجاد تقاطع رحمت- سفیر گفت: این مسئله با مطالب اشتباه و خلاف واقع در سطح فضای مجازی و جامعه منعکس شده است. دکتر امین افزود: در طرح اولیه این پروژه به‌نحوی بوده که یکی از دستگاه‌های حفاری برای اجرای پروژه با تعدادی درخت برخورد می‌کرد که این طرح کاملاً اصلاح شد و تغییر پیدا کرد. وی ادامه داد: بر اساس طرح تأیید شده و مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز برای اجرای این پروژه قطع هیچ درختی انجام نخواهد شد و تنها در صورت نیاز جابه‌جایی تعداد اندکی از درختان انجام می‌شود. معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز توضیح داد: بر اساس مصوبه شورا اگر درختی در این محل مانع اجرای پروژه بود، باید جابه‌جا شود و علی‌رغم آن به ازای هر اصله درخت جابه‌جا شده یک درخت دیگر نیز در نزدیک‌ترین محل ممکن به پروژه کاشته شود و عملاً یک درخت به ۲ درخت تبدیل خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی