[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

یک‌سوم مشترکان مشمول پاداش شدند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: در اولین ماه از اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف، حدود یک‌سوم مشترکان خانگی این شرکت مشمول پاداش شدند.
محمدرضا سلاحی دوشنبه 12 تیر به خبرنگاران گفت: شرکت توزیع نیروی برق شیراز بالغ بر 1میلیون و 200هزار مشترک دارد که حدود 81 درصد از آنان را مشترکان برق خانگی تشکیل می‌دهند و در ماه اول اجرای طرح مدیریت مصرف انرژی، بالغ بر 33 درصد مشترکان این شرکت مشمول دریافت پاداش شده اند. سلاحی با بیان اینکه این میزان صرفه جویی، منجر به پرداخت 13میلیارد و 600میلیون ریال پاداش به مشترکان خوش‌مصرف در خردادماه شده است، گفت: بر اساس تصمیم وزارت نیرو و توانیر، با هدف همراه کردن مشترکان خانگی با برنامه‌های مدیریت مصرف انرژی برق، پاداشی در ازای کاهش مصرف نسبت به دوره مشابه سال 1401 پیش‌بینی شده است. وی با اشاره به گستردگی اقدامات فرهنگی در مسیر همراه کردن بیشتر مشترکان با برنامه‌های مدیریت مصرف انرژی برق از ابتدای امسال، گفت: امسال و با تمهیدات اندیشیده شده از سوی وزارت نیرو، به‌ویژه رونمایی از طرح پاداش 20 برابری مدیریت مصرف، پاداش صرفه جویی در مصرف برق به ازای هر یک کیلووات ساعت، حدود چهاربرابر سال گذشته شده است. سلاحی گفت: افزایش میزان پاداش پیش‌بینی شده برای مشترکان برق باعث شده است که علی‌رغم گرمای زودرس و بیشتر هوا نسبت به سال گذشته، شاهد کنترل رشد مصرف انرژی برق باشیم و امیدوار هستیم که تا پایان دوره پیک بار شبکه، حدود نیمی از مشترکان توزیع نیروی برق شیراز مشمول دریافت پاداش شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز، یادآور شد: در نخستین ماه اجرای طرح مدیریت مصرف انرژی و به واسطه همراهی مشترکان برق خانگی، شاهد افزایش 33 درصدی میزان تأمین برق صنایع نسبت به سال گذشته بوده ایم. سلاحی، اجرای برنامه مدیریت مصرف انرژی برق در بخش اداری را تأثیرگذار دانست و گفت: در بخش اداری، ظرفیت صرفه جویی بسیار زیادی وجود دارد که امسال با تغییر ساعت کار ادارات و کاهش 30 درصدی مصرف برق نسبت به پایه سال 1400 در ساعات اداری و کاهش 60 درصدی مصرف در ساعت غیراداری (13 به بعد) نسبت به مصرف همان روز الزامی است و هم اکنون شاهد کاهش میزان قابل توجهی از برق مصرفی بوده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه تاکنون میزان پیکسایی در بخش اداری معادل 20 مگاووات بوده است، گفت: امیدوار هستیم که با تداوم و گسترش همکاری ادارات دولتی و همراهی بیشتر و مطلوب‌تر بانک‌ها، شاهد افزایش میزان صرفه‌جویی تا پایان تابستان به نسبت سال گذشته باشیم.
بیست‌برابرشدن پاداش مدیریت مصرف
سلاحی توضیح داد: طرح تشویقی مدیریت مصرف برق خانگی، در سال جاری بسیار متفاوت از شرایط سال‌های گذشته ارائه شده است؛ بدین صورت که مشترکانی که در مصرف برق صرفه‌جویی کنند، تا ۲هزار تومان در هر کیلووات معادل ۲۰ برابر هزینه فروش برق پاداش صرفه‌جویی می‌گیرند. مدیرعامل توزیع برق شیراز گفت: از آنجا که متوسط قیمت فروش هر کیلوات ساعت برق برای مشترکان خانگی پله اول تعرفه برابر ۱۰۰ تومان است، بر اساس این طرح به مشترکی که مصرف برق خود را نسبت به دوره سال گذشته در محدوده الگوی مصرف کاهش دهد، به ازای هر یک کیلوات ساعت کاهش مصرف ۲۰۰۰ تومان تخفیف و پاداش پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: تفاوتی که طرح پاداش صرفه‌جویی برق با طرح سال گذشته دارد، این است که در سال جاری مبلغ پاداش صرفه‌جویی نسبت به سال گذشته 4 برابر افزایش یافته است و در ضمن این پاداش مشمول تمامی مشترکان، حتی مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکردند نیز می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی