[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

ارزش کار ورزشی‌نویسان کمتر از قهرمانان ورزشی نیست، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، هم‌زمان با دهه امامت و ولایت، دومین همایش «رسانه در خدمت آحاد مردم» به مناسبت روز جهانی ورزشی‌نویسان در آستانه عید غدیر خم برگزار شد.
این مراسم صمیمانه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، مدیرکل صداوسیمای فارس، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شیراز، جمعی از رؤسای هیئت‌های ورزشی، رئیس خانه مطبوعات فارس، پیشکسوتان عرصه رسانه و ورزش، شماری از جانبازان معزز و معلولان و با همراهی پرشور خبرنگاران استان فارس برگزار شد. 
در این مراسم رئیس انجمن نویسندگان خبرنگاران و عکاسان ورزشی بر اهمیت ارج نهادن بر آرای پیشکسوتان و هم‌افزایی اهالی ورزش و رسانه در جهت تعالی مؤلفه‌های ورزشی و فرهنگی در استان فارس تأکید کرد.
قاسم محمدی با تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم و روز جهانی ورزشی‌نویسان گفت: دوم جولای برابر با ۱۱ تیرماه به‌عنوان روز جهانی ورزشی‌نویسان نام‌گذاری شده است؛ این روز اولین بار در بازی‌های المپیک ۱۹۲۴ پاریس به مناسبت تأسیس انجمن جهانی ورزشی‌نویسان(AIPS) و برای تجلیل از خدمات ارزشمند خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان ورزشی در مسیر پیشبرد ورزش نام‌گذاری شده است.
در ادامه این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از ورزش به‌عنوان یکی از عناصر سازنده در شادابی و نشاط جامعه یاد کرد و افزود: خبرنگاران حوزه ورزش، نقش ارزنده‌ای در پیشبرد اهداف سازنده این حوزه دارند و تلاش‌های آنان را پاس می‌داریم.
قانعی با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم اظهار داشت: روز جهانی ورزشی‌نویسان، فرصت گرانبهایی است تا از تلاش‌های فعالان این عرصه تجلیل کرده و تلاش‌های آنان را پاس داریم.
در ادامه این مراسم هم سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: ارزش کار ورزشی‌نویسان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی کمتر از کار قهرمانان در میادین ورزشی نیست؛ چراکه آنها با تمام کمبودها، نارسایی‌ها و در سرما و گرما ورزش استان را همراهی کرده و مطالبه‌گری و کمک کرده‌اند.
اسماعیل قزل سفلی در آیین تجلیل از ورزشی‌نویسان و عکاسان ورزشی فارس و پیشکسوتان و ورزشکاران در شیراز افزود: این روز متعلق به خبرنگاران، عکاسان و نویسندگان عرصه ورزش و یادآور تلاش‌های همه این عزیزان در عرصه‌های مختلف ورزشی است.
وی ادامه داد: معتقدیم که هزینه کردن در امر ورزش سرمایه‌بری نیست بلکه سرمایه‌گذاری است؛ چراکه در کنار رشد و سلامت جسمانی، رشد روحانی و منزلت اجتماعی هم به دنبال دارد.
وی اظهار کرد: ورزش فارس مدیون عزیزانی است که خون خود را فدای این کشور کرده‌اند، مدیون پیشکسوتانی است که خون دل‌ها خوردند تا قهرمانان و ورزشکاران تربیت شود و رشد کنند.
سرپرست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تصریح کرد: ورزش فارس امروز نام بلندی در کشور دارد، هرچند کمبودها و نارسایی‌هایی هم وجود دارد، اما معتقدم با در کنار هم قرار گرفتن و در کنار هم قرار دادن ظرفیت‌های مخلتف می‌توان خدمات مؤثرتری در مسیر توسعه ورزش قهرمانی و پهلوانی در این استان انجام داد.
قزل سفلی ادامه داد: سرزمین فارس و مردم این دیار پرافتخار همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند «سرزمین قله‌هاست» و استعدادهای فراوانی در گوشه‌گوشه این استان و کشور در صحنه‌های ورزشی داخلی و بین‌المللی می‌درخشند که در این مسیر سهم پیشکسوتان و آنها که تمام عمرشان را در این مسیر صرف کردند، سهمی بسیار مؤثر است.
وی اظهار کرد: امیدواریم ما هم در این مسیر بتوانیم در کنار پیشکسوتان و ورزشکاران قرار بگیریم و کمک کنیم که زمینه برای رشد استعدادها و ظرفیت‌های بزرگ خدادادی و انسانی بیشتر از گذشته فراهم شود.
یکی دیگر از سخنرانان این آیین، دکتر پهلوانیان، مدیرکل صداوسیمای فارس بود که بر همراهی رسانه ملی در پوشش خبری آیین‌های ورزشی تأکید کرد.
در ادامه این مراسم غلامحسین پیروانی به نمایندگی از جامعه پیشکسوتان برای حضار به ایراد سخنرانی پرداخت.
سرمربی ارزنده تیم‌های باشگاهی و ملی ایران از مسئولان ارشد استان درخواست کرد تا به یاری انجمن ورزشی‌نویسان آمده و و با پذیرش انتقادات سازنده عالی قلم در جهت رشد و تعالی ورزش گام بردارند.
 پیروانی استفاده از دانش پیشکسوتان در جهت پیشبرد ورزش فارس را ضروری دانست و از صنایع استان خواست تا به یاری ورزش فارس آمده و همچون سایر استان‌ها یار و یاور ورزشکاران باشند و اظهار داشت‌: تیم‌های ورزشی استان فارس در تمام رشته‌ها، توانایی و پتانسیل رقابت با تیم‌های سایر استان‌ها را دارند اما آنچه که فارس را در برخی از رشته‌ها عقب انداخته، بی‌پولی است. در فارس استعداد، مربی و خبرنگار خوب زیاد است، اما حلقه گمشده آن پول است؛ بی‌پولی و نداری ورزش استان را به این حال روز انداخته و از عدالت خدا به دور است باشگاهی که سالانه حداقل 200 میلیارد هزینه می‌کند در مقابل تیم‌های شیرازی که بودجه‌شان 20 میلیارد است، نتیجه نگیرد.
براساس این گزارش، شایان ذکر است دومین همایش رسانه در خدمت آحاد مردم به مناسبت دوم جولای روز جهانی ورزش‌نویسان برگزار گردید. این مراسم به همت انجمن ورزشی‌نویسان فارس با تجلیل از ورزشکاران و پیشکسوتان رشته‌های مختلف ورزشی پایان یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی