[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

چند تغییر ساده تا منظم شدن در کار و زندگی، روزنامه شیراز نوین

برای موفقیت و پیشرفت در زندگی داشتن نظم و انضباط بسیار مهم و ضروری می‌باشد، چند راهکار ساده برای منظم شدن در کار و زندگی وجود دارد.
به گزارش نمناک، داشتن نظم و انظباط تأثیرات مثبت عدیده‌ای در کار و زندگی هر فرد دارد، وقتی صحبت از نظم می‌کنیم منظورمان فقط مرتب بودن اتاق کارتان یا خانه نیست بلکه بخشی از این نظم در ذهن شما قرار دارد همان مسئله‌ای که هدف اصلی ما در این بخش است، زیرا بسیاری از بی‌نظمی‌ها نه در وسایل که در ذهن ما جا دارند. با روش‌های پیشنهادی که در ادامه می‌خوانید، می‌توانید از بی‌نظمی رها شوید.
تبدیل منظم بودن به وظایف شخصی
برای اینکه همیشه منظم باشید باید منظم بودن را به وظایف شخصی خود تبدیل کنید و برنامه‌ریزی صحیحی برای مرتب نمودن داشته باشید و نسبت به اجرای برنامه‌ریزی خود متعهد باشید.
انجام کارهای سخت در ابتدای روز
برای منظم‌تر شدن در اوایل روز و صبح که انرژی بیشتری دارید، کارهای سخت و کارهایی که دوست ندارید را انجام دهید. انجام کارهای سخت در اوایل روز نه تنها موجب انجام سازگارانه‌تر آنها می‌شود بلکه موجب می‌شود بقیه روز را با خیال راحت سپری کنید.
ایجاد عادات منظم
با تکرار مداوم، انجام منظم کارها را به خورد ناخودآگاه خود بدهید؛ تکرار مداوم انجام منظم کارها اولش آسان است، بعد کمی سخت می‌شود، بعد از مدتی دیگر عادت می‌شود و اصلاً به صورت ناخودآگاه این کار را می‌کنید.
ایجاد عادت‌های جدید
برای اینکه منظم‌تر شوید، عادت‌های قبلی و بی‌نظمی خود را کنار گذاشته و در خود عادت‌های جدید ایجاد نمایید؛ مثلاً اگر دیر بیدار شدن شما از خواب سبب می‌شود، نتوانید کارها را با نظم انجام دهید، عادت جدید در خود ایجاد نمایید و سحرخیز شوید تا بتوانید منظم باشید.
ایجاد تعهد شخصی
داشتن تعهد شخصی بر استوار ماندن بر روی اهدافمان به ما کمک می‌کند. ایجاد نظم هم یک هدف بلندمدت است که اگر پایبندی به آن وجود نداشته باشد، نمی‌تواند پایدار و همیشگی باشد.
استراحت برای منظم شدن
یکی از کلیدهای ثبات و نظم حفظ سطح بالای انرژی است، منظم بودن در هنگام خستگی خیلی سخت است. اگر فکر می‌کنید خسته هستید و نمی‌توانید کارهایتان را منظم انجام دهید استراحت کوتاهی داشته باشید و سپس شروع به کار نمایید.
استفاده از ابزارها برای نظم بخشیدن
برای اینکه یادتان نرود کارهای خاصی را در زمان خاصی انجام دهید از برخی ابزارها استفاده کنید؛ مثلاً روی گوشی همراه خود یادآورهایی را نصب کنید و حتی می‌توانید نسبت به مکان آنها را حساس کنید تا کارهای مربوط به آن را با ورود به یک مکان خاص، به شما یادآوری کند.
تغذیه صحیح برای حفظ انرژی در طول روز
روز خود را با صبحانه‌ای سرشار از پروتئین بالا و کم‌کالری شروع کنید و برای ناهار از خوردن غذاهایی که موجب خستگی و خواب آلودگی می‌شوند خودداری کنید؛ با این کار انرژی خود را در طول روز حفظ می‌کنید.
انجام دادن کارهای کوچک برای افزایش نظم
یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش نظم، انجام کارهای کوچکی مانند مرتب کردن تخت خواب، شستن ماشین، بیرون گذاشتن زباله‌ها است. انجام این‌گونه کارهای سطحی موجب انجام منظم‌تر کارهای بزرگتر خواهد شد.
انجام کارها روی روال
برای انجام کارهایی که علاقه ندارید یک روال و زمان مشخص را تعیین کرده و در همان زمان به آن بپردازید.
استفاده از نوشیدنی‌های انرژی‌زای طبیعی
مصرف قهوه، انرژی را افزایش می‌دهد و به دلیل آنکه شما را از خستگی و بی‌حالی دور می‌کند موجب نظم و ثبات خواهد شد. اگر قهوه دوست ندارید، می‌توانید از خوراکی‌های انرژی‌زای طبیعی استفاده کنید، برای شناخت این انرژی‌زاهای بی‌ضرر کافی است روی مطلب «18 خوردنی خوشمزه انرژی زا» کلیک کنید.
پاداش دادن به خود برای منظم شدن
وقتی کارها را روی روال و منظم انجام می‌دهید برای خود جایزه تعیین کنید و یک دوره زمانی مشخصی را مقرر کنید؛ مثلاً وقتی یک پروژه بزرگ را به اتمام می‌رسانید خودتان را به رستوران مورد علاقه‌تان دعوت کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی