[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

معاون هنری و سینمایی ارشاد فارس: «حوا» با ۳۰ فیلم به شیراز آمد، روزنامه شیراز نوین

سینما فرهنگ شیراز از امروز به مدت چهار روز میزبان جشنواره سینمایی «حوا» است که در قالب آن ۳۰ فیلم مستند، کوتاه داستانی و سینمایی اکران می‌شود.
به گزارش ایرنا، معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در قالب این جشنواره، هفت فیلم سینمایی، ۱۵ فیلم کوتاه و هشت مستند اکران می‌شود. سیدرسول موسوی‌نژادیان افزود: در قالب جشنواره سینمایی حوا، روزانه چهار سانس و در مجموع ۱۵ نوبت فیلم اکران می‌شود و جمعه‌شب آیین اختتامیه برگزار خواهد شد.
وی عنوان کرد: اسماء، پرتاب ناگهانی، یک حلقه معمولی، تی یره، ۳۲۳ ماه و چند هفته و چند روز، اتاق عقد، باشه برای فردا، وضعیت اورژانسی، یک به توان بی‌نهایت، نشنیدن، لیلا، محافظ مادرم، مرگ پروانه و جان داد فیلم‌های کوتاهی هستند که امروز و فردا در سالن سینما فرهنگ شیراز اکران می‌شوند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: هیچ‌کس منتظرت نیست، بانو، واهگ، دیوارهای نخی، چشم‌ها دست‌ها، گالین، کل فاطمه و لوتوس، هشت مستندی است که در جشنواره حوا شیراز به نمایش در می‌آیند. موسوی‌نژادیان افزود: حوا، هوک، شهربانو، کاپیتان، سرهنگ ثریا، اخت‌الرضا و هفت بهارنارنج فیلم‌های آماده اکران در جشنواره سینمایی حوا در شیراز هستند. وی گفت: علاوه بر این کارگاه آموزشی نقش زن در خانواده به عنوان برنامه جانبی این جشنواره سینمایی ساعت ۱۰ تا ۱۲ چهارشنبه به میزبانی سالن غزل تالار با تدریس دکتر محمد حسن استرحام حافظ برگزار می‌شود.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: این جشنواره هنری با محوریت نقش اجتماعی زنان برپا شده و انتظار است بانوان شیرازی استقبال خوبی از فیلم‌های تولیدی هنرمندان زن و فیلم‌هایی که با موضوع نقش آفرینی زنان در جامعه ساخته شده، داشته باشند.
موسوی‌نژادیان با بیان اینکه تماشای فیلم‌های این جشنواره در همه نوبت‌ها برای عموم مردم رایگان است، از مردم فرهنگ دوست فارس به ویژه بانوان برای استفاده از این فرصت دعوت کرد. نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم حوا، از سه‌شنبه آغاز به کار می‌کند و در ۱۳ استان کشور تا ۲۳ تیرماه ادامه دارد. این جشنواره با محوریت فیلم‌های زنانه میزبان مهمانان و آثاری از سینمای ایران و چند کشور دیگر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی