[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۱
  • دوره جدید

تیمی آبرومند و قوی روانه لیگ یک می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
در غیاب تیم‌های قدیمی و ریشه‌دار شیراز مانند برق، مرصاد، کما و از بین رفتن تیم‌های خوب یک دهه اخیر مانند بهمن، برق جدید، کارا و قشقایی، حالا ظهور یک تیم جدید دیگر بارقه‌های امید را در دل فوتبال‌دوستان شیرازی زنده کرده. تیمی جدید با استفاده از چند چهره نامی فوتبال این شهر و با تفکراتی که دست کم در بدو امر، امیدوارکننده به نظر می‌رسند.
شهر راز، تیمی است که با مالکانی شیرازی و به واسطه یکی از ملی‌پوشان سابق فوتبال این شهر پا به عرصه سخت فوتبال کشور گذاشته است.
ستارزارع، کاپیتان و سرمربی پیشین قدیمی‌ترین تیم ایران، حالا در قامت سرمربیگری تیم نوپای شیرازی فعالیت خود را آغاز کرده و با امیدواری زیادی نسبت به آینده شهر راز صحبت می‌کند.
هفته گذشته و در خلال تست‌گیری زارع از بازیکنان جوان با وی گفت‌وگویی انجام دادیم.
ستار زارع ابتدا در خصوص نحوه شکل‌گیری این تیم گفت: دوستانی داشتیم که به امر تیم‌داری علاقه‌مند بودند و از حدود یک سال پیش، صحبت‌های اولیه در این خصوص انجام شده بود. یعنی حدود یک سال طول کشید تا به مرحله تصمیم‌گیری و اقدام برسیم. ابتدا هم قرار بود که از لیگ دسته دوم کشور کار را آغاز کنیم تا بتوانیم ابتدا زیرساخت‌هایمان برای حضور در سطوح بالاتر را درست کنیم. امتیاز لیگ دو را هم خریداری کردیم و مشغول درست کردن زیرساخت‌ها بودیم، اما یک پیشنهاد خوب از لیگ یک کشور به ما رسید که شرایط را تغییر داد. پس از مشورت با افراد باتجربه و دید فنی به این نتیجه رسیدیم که تیم ما توانایی شرکت در مسابقات لیگ یک کشور را هم دارد و می‌توانیم تیمی آبرومند و قوی راهی مسابقات کنیم.
وی درباره تست‌گیری باشگاه شهر راز نیز توضیح داد: با توجه به کاهش سهمیه بازیکنان در رده‌های مختلف سنی از سوی فدراسیون فوتبال، کار تیم تازه‌تأسیسی مثل ما خیلی سخت شده است، اما سعی کردیم با تست‌هایی که برگزار می‌کنیم، جوانانی که کیفیت مطلوبی دارند را انتخاب کنیم تا هم آنها به رشد تیم ما کمک کنند و هم ما بتوانیم بازیکنان خوبی را به فوتبال کشور معرفی کنیم.
زارع ادامه داد: طی سه روز از بازیکنان زیر20 سال تست‌گیری کردیم که نفرات خوبی هم در این بین وجود داشت. 
البته خیلی از آنها هنوز توانایی حضور در لیگ یک فوتبال کشور را نداشتند، اما 6 بازیکن را فعلاً به تیم اصلی اضافه کردیم که اگر بتوانند در تمرینات خودشان را اثبات کنند، نام آنها در لیست نهایی برای حضور در مسابقات لیگ یک قرار خواهد گرفت.
این ملی‌پوش سابق در پاسخ به این سؤال که آیا شاکله اصلی تیم بسته شده است یا خیر، گفت: هنوز نه، چون 12 تا 15 خرید دیگر باید انجام دهیم، اما فکر می‌کنم شاکله اصلی طی یک هفته آینده مشخص خواهد شد و مابقی تیم نیز از جوان‌هایی که چه در داخل و چه خارج استان بتوانند خودشان را به ما نشان دهند، تشکیل خواهد شد.
کاپیتان پیشین باشگاه برق شیراز در خصوص برنامه‌های باشگاه شهر راز برای رده‌های پایه نیز اظهار کرد: در رده امید، امتیاز لیگ یک کشور را خریداری کرده‌ایم و کار فنی هم مشخص شده و مشغول تست‌گیری و جذب بازیکن است. تیم جوانان ما احتمالاً از لیگ یک کشور یا اگر نشد از لیگ استان کارش را شروع می‌کند و امیدواریم این تیم‌ها بتوانند سازندگی خوبی برای تقویت تیم بزرگسالان انجام دهند.
ستار در پاسخ به این سؤال که آیا تیم‌های پایه بومی خواهند بود یا خیر، گفت: در رده‌های پایه تمام سعی‌مان این است که تیممان را صد در صد بومی ببندیم، اما اگر استعداد شاخصی هم از سایر استان‌ها به ما معرفی شد، قطعاً به آن بی‌توجه نخواهیم بود. 
وی درباره هدف‌گذاری باشگاه شهر راز در فصل اول حضور، عنوان کرد: قطعاً کار سختی در رقابت با سایر تیم‌ها داریم، اما می‌خواهیم تیمی قابل احترام را روانه مسابقات کنیم. حتی نیم‌نگاهی به صعود هم داریم و اگر شرایط به گونه‌ای پیش برود که در پایان نیم فصل جزو مدعیان باشیم، قطعاً تیم را تقویت و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بتوانیم این مدعی بودن را تا پایان فصل ادامه دهیم و برای صعود به لیگ برتر بجنگیم.
سرمربی باشگاه تازه‌تأسیس شهر راز شیراز در پایان گفت: احترام زیادی برای تمام مسئولان قائل هستیم، اما در مسیر پیشرفت، منتظر کسی نمی‌مانیم. 
هر کسی سمت ما آمد، قدمش روی چشم ما، اما این قطاری است که راه افتاده و هر کسی سوار آن نشود، جا خواهد ماند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی