[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۴
  • دوره جدید

غربالگری حجاج در پایگاه بهداشت مرزی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هم‌زمان با بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام، از روند ارائه خدمات در پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب(ره) شیراز بازدید کرد. 
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سیدوحید حسینی» در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش پزشک و کارشناسان بهداشت پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب(ره) شیراز، روند ارائه خدمات به حجاج را بررسی کرد.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس، هدف از این بازدید را نظارت بر روند ارائه خدمات هم‌زمان با ورود حجاج عنوان و از بخش‌های مختلف این پایگاه بهداشت مرزی بازدید کرد. دکتر «عباس رضاییان‌زاده» معاون بهداشت دانشگاه نیز در این بازدید گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، هم‌زمان با ورود حجاج، ضمن پایش سلامت اشخاصی که دارای علائمی همچون تب، سرفه و علائم گوارشی هستند، با حضور پزشک مستقر در پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه، در صورت نیاز برای این افراد نمونه‌گیری‌های لازم انجام می‌شود.
مسئول پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب(ره) شیراز نیز در این بازدید بیان داشت: یک پزشک و 12 کارشناس بهداشت عمومی در این مرکز به فعالیت‌هایی نظیر نمونه‌گیری کووید 19، التور (وبا)، مالاریا و آنفولانزا، غربالگری بیماری‌های تنفسی و تب‌سنجی مسافران و پخش ماسک و بروشور آموزشی می‌پردازند. 
«رضا اسودی» با اعلام اینکه تاکنون غربالگری برای 13 پرواز که در هر پرواز بین 220 تا 280 زائر وجود دارد، انجام شده است، گفت: این اقدامات به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است.
در این بازدید «ابوذر پاریزی» مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» رئیس دانشگاه را همراهی می‌کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی