[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۱
  • دوره جدید

اداره ورزش، شیرازنوین و نشست مفیدی که محقق نشد روحیه پاسخ‌گویی مدیران سوءتفاهم بود؟!، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار - گروه ورزش
چندی پیش روزنامه شیرازنوین در گزارشی با عنوان «ضعف در درآمدزایی صحیح، فعالیت رفع تکلیفی، عدم ارائه بیلان کاری» به عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان به خصوص در یکی دو سال گذشته انتقاد کرد.
خیلی زود و در همان ساعات اولیه انتشار این مطلب، مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان به آن واکنش نشان دادند و از نویسندگان مطلب مورد اشاره، دعوت شد تا در یک جلسه با مدیرکل و معاونان آن اداره، در مورد این‌ موضوع و مشکلات، بحث و بررسی جامعی صورت گیرد. 
هرچند از نیت برگزاری آن جلسه که آیا حالت مناظره با هدف توجیه داشته باشد و یا جلسه‌ای برای شنیدن مشکلات و  ارائه راهکارها، بی‌خبر بودیم‌، ولی این‌ واکنش در نگاه اول بسیار مثبت ارزیابی ‌شد و از اینکه متولیان امر به مطلبی انتقادی واکنشی مثبت نشان دادند، جای امیدواری داشت.
اما در همان ساعات ابتدایی و با مطلع شدن بعضی افراد از دعوتنامه اداره ورزش برای خبرنگاران شیرازنوین، واکنش‌هایی از سوی برخی افراد که ظاهراً نفوذی در دستگاه و مشاوران اداره کل دارند، مشاهده شد. آنها این‌طور به مسئولان اداره ورزش القا کردند که چنین واکنش‌هایی به انتقادات، باعث به وجود آمدن انتقادهایی بیشتر خواهد شد و دیگران هم با نیت دیده شدن، انتقادی مطرح می‌کنند و بهترین راه در مقابل انتقادات، بی‌خیالی و بی‌توجهی خواهد بود!
شاید شخص سرپرست اداره کل که در حسن نیت وی شکی نیست در همان ساعات اولیه واکنش مثبتی به این انتقاد داشت، ولی رفته‌رفته از آن جو ابتدایی کاسته شد و با لغو چندباره جلسه مذکور، کم‌کم موضوع آن هم به فراموشی سپرده شد.
حال این نکته اساسی باید عنوان شود که  اهل قلم و ورزش‌نویسان راستین که هدفشان کمک به‌ ورزش این استان است، نه تحت تأثیر چنین جلساتی هستند و نه منتظر چراغ سبز مسئولی برای توجه. 
آنها طبق رسالت و اعتقاد خود قلم می‌زنند و منتظر ستایش یا نکوهش کسی نخواهند ماند.
حال تصمیم با متولیان امر است که بخواهند یا نخواهند از نقطه‌نظرات اهالی رسانه استفاده کنند و اینکه آیا به احترام مردم که رسانه‌ها صدای آنها هستند، برای شفاف‌سازی و رفع ابهامات، اقدامی انجام می‌دهند یا خیر؟

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی