[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

التماس تفکر برای احیای فوتسال شیراز ، روزنامه شیراز نوین

فوتسال در رگ و خون بچه‌های شیراز و فارس ریشه دارد. مبنای فوتسال بر حرکات تکنیکی است و بازیکنان تکنیکی در کوچه پس کوچه‌های شیراز رشد کرده‌اند. هرچند در سال‌های اخیر، در امر بازیکن‌سازی مانند گذشته عمل نکرده‌ایم اما هنوز هم می‌توان یک دوجین فوتسالیست با کیفیت از دل زمین‌های کوچک و بزرگ این شهر استخراج کرد. اما چرا از فوتسال شیراز در عرصه مسابقات کشوری اثری نیست؟
زمانی شیراز دو تیم در لیگ برتر و دو تیم در لیگ یک فوتسال داشت؛ درست مانند تیم‌های فوتبالش.
تا همین چندسال پیش هم یک تیم خوب در لیگ برتر داشتیم و سه تیم خوب در لیگ یک، اما امروز فقط یک تیم شانس حضور در لیگ یک را دارد که ادامه تیم‌داری همان هم در اما و اگر است.
انگار اتفاقات عجیبی در مدیریت فوتبال و فوتسال این شهر و استان رخ داده؛ چطور می‌شود این همه تیم خوب را طی فقط چندسال از دست داد؟ چرا شهرهای کوچک تا این حد در امر تیم‌داری قوی‌تر عمل می‌کنند؟ مسئله هرچه که هست، صرفاً مربوط به پول و بی‌پولی نیست. خیلی عوامل می‌توانند در این ناکامی و افول مؤثر باشند، اما می‌توان توپ را با ضریب اطمینان خوبی به زمین هیئت فوتبال انداخت.
هیئت فوتبالی که در دهه 90 شمسی بدترین دوران خود را گذراند و با بی‌تفاوتی و انفعال مطلق، موجب از دست رفتن امتیازات تیم‌های مختلفی در لیگ‌های مختلف شد.
حالا چندماه از مدیریت قبلی این هئیت گذشته و شخص دیگری در رأس امور قرار گرفته، اما چقدر می‌توان امیدوار بود که این تغییر شخص، منجر به تغییرات ساختاری شود؟ در این 6 ماه چه حرکت مؤثری در راستای تغییر وضعیت به وجود آمده است؟ آیا می‌توانیم امیدوار باشیم که روند منفی یک دهه گذشته قطع شود؟ آیا تیم‌های فوتبال و فوتسال شیراز به جایگاه سابق خود بازمی‌گردند؟
اگر این تغییر اتفاق نیفتد، برگزاری انتخابات و تغییر مدیریت چه سودی برای فوتبالی‌ها و فوتسالی‌های فارس داشته است؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی