[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۸
  • دوره جدید

جهاد تبیین با راهیان نور، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس از فعالیت‌های فرهنگی در راستای اجرایی‌سازی جهاد تبیین خبر داد. هاشم جمالی ۳ آبان‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های راهیان نور در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: با حمایت‌ فرمانده سپاه فجر استان فارس، اردوی راهیان ‌نور به مدت ۴ روز با همکاری آموزش و پرورش برگزار خواهد شد و ۱۰هزار دانش‌آموز از ۷ آبان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.
 اعزام دانشجویان و دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی
وی با بیان اینکه ۶هزار دانشجوی استان فارس نیز به مناطق عملیاتی و یادمان‌های جنوب فارس اعزام می‌شوند، تصریح کرد: ۲۱هزار نفر از محلات تا پایان سال اعزام می‌شوند. رئیس قرارگاه راهیان نور سپاه فجر فارس افزود: اعزام دانش‌آموزان به راهیان‌ نور تا ۲۰ بهمن‌ماه ادامه دارد و دانش‌آموزان از یادمان‌های علقمه، شلمچه، دهلاویه، طلائیه، فتح‌المبین، معراج‌الشهدا و اروند بازدید خواهند کرد و علاوه بر دانش‌آموزان اقشار مختلف مردم نیز در قالب خانوادگی و کاروانی اعزام می‌شوند.جمالی با اشاره به در نظر گرفتن تمام تمهیدات لازم جهت سفر پرنشاط و با معنویت و با صحت و سلامت زائران شهدا، ادامه داد: اردوگاه شهید مسعودیان برای اسکان زائران آماده شده است و برای سفری با سلامت و پربار تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا اهداف این حرکت بزرگ فرهنگی و تربیتی محقق شود. رئیس قرارگاه راهیان ‌نور سپاه فجر فارس از حضور راویان و روحانیون در اتوبوس‌های راهیان ‌نور خبر داد و تأکید کرد: برای غنا بخشیدن به این کاروان‌های نور، راویان و روحانیون توانمند در اتوبوس‌ها و یادمان‌ها مستقر هستند تا صحنه‌های جبهه نبرد حق علیه باطل را روایت کنند. همچنین از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا به غنای فرهنگی و تربیتی کار بیفزاییم.
 برگزاری جشنواره رسانه‌ای ره‌آورد نور
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با اشاره به برگزاری جشنواره رسانه‌ای ره‌آورد نور در طول بازه اعزام کاروان‌های راهیان نور، گفت: طبق سنوات گذشته، جشنواره ره‌آورد نور ویژه اعزام کاروان‌های راهیان نور با موضوعات دل‌نوشته، کلیپ سه‌دقیقه‌ای، عکس و… برگزار می‌شود که در سال گذشته ۶هزار اثر جمع‌آوری شد و ۸۰ نفر در مرحله استانی مورد تقدیر قرار گرفتند و ۷ نفر به مرحله کشوری راه یافتند. جمالی با اشاره به زمان سفر اردوهای راهیان ‌نور گفت: با حمایت‌های سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس، برای اولین بار در طول سابقه این سفر معنوی مدت‌زمان سفر اردوهای راهیان‌ نور جنوب در استان فارس به ۴ روز تغییر یافت.
وی در خصوص اعزام ‌کاروان‌های زیارتی «مکتب حاج قاسم» اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع محور مقاومت و نقش مهم شهید سردار قاسم سلیمانی، اعزام راهیان‌ نور به شهر کرمان تحت عنوان مکتب حاج قاسم آغاز شده و ۱۳هزار نفر اعزام خواهند شد. رئیس قرارگاه راهیان ‌نور سپاه فجر فارس یکی از نکات مهم در طول سفر راهیان نور را استمرار ارتباط دانش‌آموزان یا زائران با حرکت عظیم راهیان نور دانست و گفت: ارتباط خادم‌الشهدا و راویان مستقر در اتوبوس با دانش‌آموزان حفظ خواهد شد و در طول سفر نیز خانواده‌ها از لحظه لحظه سفر با پیامک از سفر فرزندان خود مطلع می‌شوند.
 دفاع مقدس، نقطه‌عطف انقلاب اسلامی
جمالی از دفاع مقدس به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: بنا به نظر برخی از کارشناسان، اگر در اوایل انقلاب اسلامی جنگی بر ما تحمیل نمی‌شد، شاید انقلاب در طول مسیر خود با چالش‌های بیشتری روبه‌رو می‌شد.وی ادامه داد: در شرایط تحریمی و فشارهای اقتصادی اوایل انقلاب، جنگ به ایران تحمیل شد که امام خمینی(ره) فرمودند جنگ برای ما نعمت است و بعد از گذشت دو دهه با مشاهده دستاوردهای دفاع مقدس درمی‌یابیم که اگر جنگ تحمیل نمی‌شد، تثبیت انقلاب اسلامی ایران شکل نمی‌گرفت. رئیس قرارگاه راهیان نور فارس صدور انقلاب به دنیا را یکی از برکات جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت:‌ در اوج مظلومیت و اقتدار، صدای مردم ایران به تمام دنیا رسید که بدون وابستگی به شرق و غرب نیز نه‌تنها می‌توان حیات داشت، بلکه پیشرفت هم کرد.
 تحقق شعار ما می‌توانیم
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه در دفاع مقدس توانستیم در بسیاری از عرصه‌ها به توانمندی و خودکفایی برسیم، بیان کرد: شعار «ما می‌توانیم» در دفاع مقدس به منصه ظهور رسید و به همت جوانان مؤمن، انقلابی و باهوش ایرانی در دهه ۶۰ حماسه‌هایی آفریده شد که تحیر جهانیان را به دنبال داشت. وی اضافه کرد: مردم با تبعیت از ولی زمان خودشان توانستند این جنگ ۸ساله را پشت سر بگذارند؛ از این رو زنده نگه داشتن دفاع مقدس رمز موفقیت است؛ چراکه نشر فرهنگ ایثار، وطن‌دوستی و شهادت‌طلبی دفاع مقدس باید به دیگر نسل‌ها منتقل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی