[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۵
  • دوره جدید

درمان دیرهنگام عوارض جدی دارد، روزنامه شیراز نوین

همگام با اجرای پویش ملی سلامت با هدف سنجش دیابت و فشار خون بالا در جمعیت بالای 18 سال کشور، رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با شرکت در برنامه غربالگری، به این پویش ملی پیوست.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحیدحسینی» با اندازه‌گیری نمادین فشارخون خود و پیوستن به پویش ملی سلامت، ضمن تأکید بر اهمیت شناسایی و کنترل بیماری‌های فشار خون بالا و دیابت، از تمامی هم‌استانی‌ها خواست هرچه سریع‌تر به منظور تشخیص این دو بیماری، به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تشخیص و درمان دیرهنگام این دو بیماری می‌تواند منجر به عوارض جدی و کاهش کیفیت زندگی شود.
مسئول ارشد حوزه سلامت استان فارس با اشاره به اهمیت پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها و نقش مؤثر کارکنان بهداشت در این امر مهم گفت: همان‌گونه که در دوران مبارزه با ویروس کرونا، کارکنان حوزه بهداشت با غربالگری در امر پیشگیری از ابتلا به این ویروس خوش درخشیدند، در این پویش ملی نیز با غربالگری افراد بالای ۱۸ سال و بررسی سلامت این گروه هدف از نظر میزان قند و فشارخون، تلاش می‌شود تا جامعه‌ای سالم‌تر داشته باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی