[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

معرفی هیئت انتخاب آثار جشنواره «هم‌‌آغاز»، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با آغاز مرحله بازبینی آثار جشنواره «هم‌آغاز» تئاتر شهر، اعضای هیئت انتخاب نخستین دوره این رویداد معرفی شدند.
به گزارش ایسنا به‌نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، امیر نوروزی، حسن ‌معینی و کوروش شاهونه آثار راه‌یافته به نخستین دوره جشنواره «هم‌آغاز» را انتخاب می‌کنند. امیر نوروزی، بازیگر سینما و تئاتر و فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه هنر است؛ از جمله فعالیت‌های وی در تئاتر می‌توان به بازی در نمایش‌های «لانچر ۵»، «تایم‌لپس»، «سوم ماه می»، «حرفه‌ای» و ... اشاره کرد. وی برای نمایش «لانچر ۵» جایزه بهترین بازیگری مرد از جشنواره تئاتر فجر را کسب کرد. بازی در فیلم‌های سینمایی «مامان» و «مصلحت» و مجموعه‌های تلویزیونی «می‌خواهم زنده بمانم»، «مردم معمولی»، «روزی روزگاری مریخ»، «حیثیت گمشده» و «قهوه ترک» از دیگر تجربه‌های او در عرصه بازیگری است.
حسن معینی، نویسنده و کارگردان تئاتر، فارغ‌التحصیل کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه هنر است؛ وی کارگردانی نمایش‌های «هملت»، «تراژدین اجباری»، «آدم آدم است»، «لیر شاه»، «خون به پا خواهد شد» و «آوینیون» را در کارنامه خود دارد. او همچنین برای نمایش «هملت» برنده جایزه ویژه هیئت داوران در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر دانشگاهی شده است.
کوروش شاهونه، بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر، تجربه بازی در آثاری همچون «بی‌پدر»، «لش‌زدایی»، «طوفان»، «اسکورسیزی» و... را در کارنامه خود دارد و برنده جایزه بازیگری از جشنواره ماه و فستیوال بین‌المللی اربیل شده است. او همچنین در مقام کارگردانی، نمایش‌های پرمخاطب «مانستر» و «هیدن» را روی صحنه داشته است.
بازبینی پنجاه اثر راه‌یافته به مرحله دوم جشنواره از روز سه‌شنبه ۷ آذرماه در مجموعه تئاتر شهر آغاز شده و تا روز پنجشنبه ۱۶ آذرماه ادامه خواهد داشت.
نخستین دوره جشنواره «هم‌آغاز» دی‌ماه سال جاری به دبیری امیر موسی کاظمی در مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی