[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

مدرسه «قصه‌های مجید» به چرخه آموزش باز می‌گردد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: مدرسه «شهید حلبیان»(محل ضبط قسمت‌هایی از سریال قصه‌های مجید) به چرخه آموزش باز خواهد گشت و کارگروه احیای آن راه‌اندازی می‌شود.
مدرسه‌ شهید حلبیان، نخستین مدرسه‌ «آلیانس»(اتحاد) در شهر اصفهان است که در سال ۱۲۸۰ افتتاح شد و بخش‌هایی از ساختمان این مدرسه در اوائل دهه ۹۰ تخریب شد. این مدرسه محل ضبط قسمت‌هایی از سریال "قصه‌های مجید" به کارگردانی کیومرث پوراحمد در سال ۱۳۶۹ بود.
روابط عمومی اداره کل آموزش‌و ‌رورش استان اصفهان به‌نقل از محمدرضا ابراهیمی اعلام کرد: مدرسه شهید حلبیان، مدرسه خاص بوده و یک ساختمان صرف نیست و هرآنچه که مانع قانونی وجود داشته باشد را برای حل مشکلات این مدرسه ماندگار برطرف خواهیم کرد. وی در نشست احیای مدرسه شهید محمدباقر حلبیان با بیان اینکه موانع بالاتر از سطح اختیارات را هم بررسی خواهیم کرد، افزود: در این زمینه جلسه‌های مختلفی پیش از این گذاشته شده و به دلایلی ابتر مانده است.
او اضافه کرد: باید برنامه زمان‌بندی داشته باشیم تا فرایند لازم برای احیای این مکان مشخص شود و اهتمام همه بر این باشد که چگونه بتوان این مدرسه را احیا کرد.
ابراهیمی با بیان اینکه مدرسه شهید حلبیان هویت‌بخش و هویت‌آفرین است، تصریح کرد: برای حفظ این بنا باید هویت مدرسه آن حفظ شود، ما موافق ایجاد مدرسه هنرستان هنرهای صنایع‌دستی هستیم چرا که رویکرد ما تجاری‌سازی مدارس است.
وی با اشاره به اینکه مدرسه‌ای که دانش‌آموزان وارد آن می‌شوند باید مقاوم باشد هم گفت: از این‌رو کارگروه احیای مدرسه شهید حلبیان راه‌اندازی خواهد شد و رویکرد ما این است که به‌نوعی وقت را از دست ندهیم و عام بودن مدرسه لحاظ شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مبلغی که برای احیا و مرمت مدرسه حلبیان مورد نیاز است از طریق خیران و مشارکت افرادی که در همین مدرسه تحصیل‌کرده‌اند امکان‌پذیر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی