[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۸
  • دوره جدید

موفقیت ایران در بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران گفت: بازه زمانی برای پرتودهی اقلام پزشکی به دو و نیم دقیقه کاهش می‌یابد.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران پس از ۸ سال، اظهار کرد: بارگذاری و شارژ مجدد گامای تهران ابتدا این تأثیر را دارد که بازه زمانی که برای پرتودهی اقلام پزشکی انجام می‌شد، به دو و نیم دقیقه کاهش یابد که راندمان کار به چهار و نیم برابر افزایش می‌یابد.
«محمد اسلامی» در جریان ارتباط زنده تلویزیونی گفت: اقلام مصرفی پزشکی، یکی از الزامات استاندارد است و امنیت آن در حوزه سلامت نیاز به پرتودهی دارد که سامانه تهران بالاترین نقش و سهم را دارد که به صورت ۲۴ساعته خدمات ارائه می‌دهد و با افزایش راندمان، حجم بیشتری از اقلام مصرفی پزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: سامانه پرتودهی تهران آمادگی دارد با بهره‌وری بالاتر و کاهش مدت‌زمان موردنیاز برای ارائه محصولات مطابق برنامه پرتودهی شرکت‌ها و مؤسسات اقدام کند.
وی ادامه داد: اقلامی که قبلاً برای استریلیزه‌کردن از روش‌های دیگری استفاده می‌شد، به این فرایند اضافه شده که یک گام بزرگ امنیت‌بخش از لحاظ ایمنی و سلامت برای جامعه قلمداد می‌شود.
اسلامی با اشاره به تأمین منابع چشمه گاما، افزود: با توجه به توسعه پرتودهی که در سطح کشور وجود دارد، سامانه‌های مولد پرتو در یک شبکه دانش‌بنیانی ساخته‌ایم که منابع آنها تأمین شده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: تا پایان دولت سیزدهم، ۳ منطقه دیگر به این ۲ منطقه‌ای که از پرتودهی گاما استفاده می‌کنند، اضافه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی