[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

بهترین نوشیدنی‌ها برای رفع طبیعی سنگ کلیه، روزنامه شیراز نوین

سنگ کلیه یکی از دردناک‌ترین مشکلات کلیه است که شما می‌توانید برای درمان و دفع آن از نوشیدنی‌هایی مانند آب و ماءالشعیر استفاده کنید.
به گزارش نمناک، سنگ کلیه علت‌های گوناگونی دارد و بسیار دردناک است. افزایش مصرف مایعات به تنهایی می‌تواند عامل مؤثری برای از بین بردن سنگ‌های کلیه باشد. نوشیدنی‌هایی که حاوی مواد معدنی و یون‌ها هستند، معمولاً در یونیزه کردن سنگ کلیه تأثیر دارند. در‌ این بخش از سلامت نمناک بهترین نوشیدنی‌ها برای دفع سنگ کلیه را معرفی خواهیم نمود.
درمان و رفع سنگ کلیه با‌ این نوشیدنی‌ها
آب
یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مبارزه با سنگ کلیه، مصرف روزانه هشت لیوان آب است. در حالت ‌ایدئال باید از آب تصفیه شده استفاده کنید تا املاح اضافه و مضر وارد بدنتان نشود.
در واقع باید کاری کرد تا سنگ کلیه در خودش حل شود و ناپدید گردد. مصرف چای کم رنگ در طول روز نیز برای دفع سنگ کلیه مؤثر است. بهترین نوشیدنی‌ها آن‌هایی هستند که بدون درد، به برطرف کردن سنگ کلیه بپردازند.
نوشیدنی‌های ریشه‌دار
وجود سموم در بدن عاملی برای تشکیل سنگ‌های کلیه است و می‌تواند هزاران مشکل دیگر را نیز ‌ایجاد کند. بهترین نوشیدنی‌هایی که دارای خواص سم زدایی هستند، قادر می‌باشند که اجزای سمی ‌را در بدن ما حذف کنند.
انار، کرفس، هویج، سیب، آناناس، آلوئه ورا و نوشیدنی‌های ریشه‌دار جزو مؤثرترین نوشیدنی‌های درمانی سنگ کلیه می‌باشند. همچنین کمبود فیبر را در بدن افزایش می‌دهند و سموم را دور می‌زنند. علاوه بر آن خون را نیز پاک‌سازی خواهند کرد.
ماء الشعیر
برای دفع سنگ کلیه بیماران مبتلا می‌توانند ماءالشعیر مصرف کنند و آن را هم در رژیم غذایی خود بگنجانند اما نباید در نوشیدن ماء الشعیر زیاده‌روی کنند زیرا مصرف بیش از حد ‌این نوشیدنی سبب ابتلا به چاقی و اضافه وزن می‌شود. توجه داشته باشید که نوشیدنی‌های حاوی اسید فسفریک مانند کوکا و پپسی یا نوشیدنی‌های گازدار رنگی، شانس ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می‌دهد.
نوشیدنی‌های اسیدی
بهترین نوشیدنی‌ها قادر هستند که سنگ‌های کلیه را بشکنند. نوشیدنی‌های اسیدی و آب مرکباتی مثل پرتقال، لیمو، گریپ فروت و ... جزو بهترین منابع نوشیدنی برای سنگ کلیه محسوب می‌گردند. همچنین احتمال‌ ایجاد سنگ کلیه در آینده و ابتلا به اوره را نیز می‌کاهند.
ترکیب چند نوشیدنی با یکدیگر
حال اگر چند مورد از ‌این نوشیدنی‌های مفید را با یکدیگر ترکیب کنید، اثرپذیری آن چند برابر می‌شود. در حقیقت نوشیدنی‌های جداگانه‌ای تولید می‌شوند که ترکیبی از بهترین‌ها را برای سنگ کلیه فراهم می‌کنند و ممکن است به شکل پودر و یا مخلوط شده با آب در دسترس قرار بگیرند.
این نوشیدنی‌ها در عین خاصیت بالا برای از بین بردن سنگ کلیه، مطبوع، خوش طعم و آب‌رسان می‌باشند و مایعات بدن را افزایش خواهند داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی