[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

رفع فیلتر اینستاگرام خلاف قانون بود، روزنامه شیراز نوین

معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه رفع فیلتر اینستاگرام خلاف موازین قانونی بود، از ارسال اخطاریه دادستانی کل کشور به وزارت ارتباطات خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالصمد خرم‌آبادی در قالب یادداشتی در پاسخ به این سؤال که چرا با وجودی که اینستاگرام دارای میلیون‌ها محتوای مجرمانه علیه امنیت کشور و مقدسات اسلامی و غیراخلاقی است، دستور رفع فیلتر آن صادر شده است؟ آیا مراجع قضایی نمی‌خواهند از این اقدامات غیرقانونی جلوگیری کنند؟ در کانال شخصی خود در پیام‌رسان سروش نوشته است:
بله، کاملاً درست است، شبکه اجتماعی اینستاگرام در ظاهر امر یک شبکه اطلاع‌رسانی است. اما در واقع  یک شبکه جاسوسی غیر‌قابل‌کنترل می‌باشد که میلیون‌ها محتوای مجرمانه علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و محتوای غیراخلاقی و علیه مقدسات اسلامی را منتشر می‌کند.
 اطلاعات میلیون‌ها شهروند ایرانی در سرورهای اینستاگرام در آمریکا ذخیره، نگهداری و تحلیل شده و مورد سوءاستفاده سرویس‌های جاسوسی قرار می‌گیرد.
فرمان هدایت و مدیریت اینستاگرام در دست سرویس‌های جاسوسی شیطان بزرگ است؛ به همین جهت اینستاگرام هیچ‌گونه همکاری در ارتباط با جلوگیری از ارتکاب جرم و شناسایی مجرمین با جمهوری اسلامی ایران ندارند.
هزاران پرونده کلاهبرداری، جعل عنوان، نقض حریم خصوصی و... در ارتباط با شکایات مردم از کاربران صفحات اینستاگرام در دستگاه قضایی تشکیل شده اما به لحاظ اینکه سرورهای این شبکه در خارج از کشور است و هیچ‌گونه همکاری با مراجع قانونی ایران ندارند این پرونده‌ها بدون نتیجه باقی‌مانده و مردم به حق و حقوق خود نرسیده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی