[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۴
  • دوره جدید

مهلت ارسال آثار به نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون تمدید شد، روزنامه شیراز نوین

مهلت ارسال آثار به نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «این صحنه خانه ماست» و اجرای سرود نمایش «عطر آدم» در سینما تئاتر کانون تمدید شد.
به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مهلت ارسال اثر در بخش‌های نمایش(صحنه، عروسکی)، «نمایشنامه‌نویسی» و «نمایش خلاق» از سوی دبیرخانه این رویداد هنری تمدید شد.
بر همین اساس، ثبت‌نام اولیه و ارسال فرم شرکت در بخش «نمایش»(صحنه-عروسکی) تا ۳۰ دی‌ماه تمدید شده است.
همچنین در بخش‌های «نمایشنامه‌نویسی» بارگذاری آثار و «نمایش خلاق» بارگذاری طرح و ایده در سایت تا روز ۱۵ اسفندماه امسال تمدید شد.
عمومی‌سازی و مردمی‌سازی نمایش در جامعه و فضاسازی و ارتقای ظرفیت نمایش به‌عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی از اهداف این جشنواره است.
نوزدهمین جشنواره ملی هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان کانون در بخش‌های نمایش(صحنه، عروسکی، زنده‌ عروسکی)، نمایش خلاق(نمایش کتابخانه‌ای، بازی‌ نمایش) و نمایشنامه‌نویسی برگزار می‌شود.
براساس این خبر، عکاسی نمایش، کارگاه‌های آموزشی و کاروان عروسک‌های غول‌پیکر استان‌ها از بخش‌های جنبی جشنواره است.
موضوع جشنواره شامل توجه به نامداران، امیدآفرینی، آیین‌های بومی، سنتی، مذهبی، طنز، محیط زیست و آزاد می‌شود و گروه سنی نوجوانان و جوانان ۱۲ تا ۲۲ سال و بزرگسالان امکان شرکت در این رویداد هنری را دارند.
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و ارسال آثار به نوزدهمین جشنواره ملی هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌توانند به سامانه جشنواره‌ها و رویدادها به 
نشانی www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.
تمدید اجرای سرود نمایشِ «عطر آدم» در سینما تئاتر کانون
اجرای سرود نمایشِ «عطر آدم» به نویسندگی و کارگردانی مهدی فرشیدی‌سپهر از تولیدات مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دلیل استقبال تماشاگران تا ۱۹ دی‌ماه در سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تمدید شد.
در خلاصه سرود نمایشِ ۹۰ دقیقه‌ای «عطر آدم» آمده است: «اقشار گوناگون مردم در کنار هم سرود می‌خوانند بدون سفارش و اجبار، سرودهایی که تا به حال نشنیده‌ایم، سرودهایی راجع به شما می‌خوانند».
مهرک مهدی، ماهک مهدی، محمدسروش علیشاهی، نامی تابعیان، ماهان زواره، مانی حسامی، هوراد وجدان‌زاده مقدم، مبینا اکبری، یاسمین کاظمی، آریانا کیهانفر، هلیا هاشمی، وانیا لطفی، سجاد حسینی، سبا همزه، ویانا قلی‌تبار، نفس صادقی، مهیار اسدی، عباس اکبری، پویا طهماسبی، نگین محمدی، زهرا کریمی، مهدی فرشیدی‌سپهر، ملیحه اکبری، روشنک کریمی، مریم علوی، مریم میرطاهری، امید یارندی، سایه چهرچلگانی، احسان حسامی، آیدا قهرمان، محبوبه طهماسبی، لیلا حسینی، محسن صادقی و مریم منصوری به ترتیب سن بازیگران این نمایش هستند.
همچنین سایر عوامل نمایش «عطر آدم» عبارتند از: دستیار و برنامه‌ریز: سایه چهره‌چِلگانی، پشتیبانی: عباس اکبری و روشنک کریمی، تنظیم قطعات: مهیار اسدی و آرین صمدی، پوستر و تیزر: معین قوی، موشن‌گرافی: امید آیینه‌چی، عکس: آناهیتا طهماسبی و معین قوی و صفحه مجازی: هانا صراف.
سرود نمایش «عطر آدم» از ۲۹ آذر هر روز ساعت ۱۹ در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان خالد اسلامبولی(وزرا) اجرای خود را آغاز کرده است و تا ۱۹ دی‌ماه ادامه دارد.
همچنین از روز چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه نمایش «دوره‌گردها» به کارگردانی علی فروتن در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری به روی صحنه خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی