[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۴
  • دوره جدید

نجات آب از سرچشمه رودخانه کر، روزنامه شیراز نوین

طرح مرمت و ترمیم سردهانه‌های رودخانه کُر واقع در شهرستان خرامه از سوی شرکت آب منطقه‌ای فارس در دهه پرفروغ مبارک فجر آغاز شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس در آستانه جشن ۲۲ بهمن، سالگرد پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی، شامگاه شنبه با حضور محسن نعمتی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، رنجبر فرماندار شهرستان خرامه، حجت‌الاسلام و المسلمین کشاورز امام‌جمعه خرامه و دیگر مسئولان شهرستان در محل امامزاده ابراهیم خرامه، آیین آغاز طرح ترمیم سردهانه‌های رودخانه کر آغاز شد.
سیاوش بدری در حاشیه این مراسم با گرامیداشت دهه فجر گفت: با توجه به وضعیت منابع آب استان، نیاز است تمامی تلاش خود را در راستای مدیریت مصرف آب به کار بندیم. بدری افزود: سردهانه‌های واقع در مسیر رودخانه کر شهرستان خرامه با توجه به قدمت آنها در موقع رهاسازی آب دچار مشکل شده و میزانی از آب رهاشده هدر می‌رود و اکنون هم‌زمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بسیار مسرور هستیم که این خواسته برحق مردم با پیگیری مستمر فرماندار و امام‌جمعه شهرستان جامه عمل به خود پوشید و عملیات اجرایی مرمت و ترمیم سردهانه‌های رودخانه کر آغاز گردید. رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس افزود: خوشبختانه تأمین اعتبار طرح مذکور نیز با پیگیری‌های مستمر به انجام رسید. این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: کمک و همدلی مردم خوب و نجیب منطقه و مساعدت نماینده مجری طرح از جمله نکات مهم پیشرفت پروژه 
است.
محسن نعمتی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز با گرامیداشت دهه فجر به هنگام کلنگ‌زنی پروژه گفت: مدیریت مصرف آب در سرتاسر استان نیازی لازم و ضروری می‌باشد؛ به‌خصوص این مهم در مناطقی از استان از جمله شهرستان خرامه که مواجه با مشکلات کم‌آبی است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. معاون استاندار فارس تأکید کرد: آب همواره از نیازهای اولیه بشر بوده و چون کالایی کمیاب باید قدر دانسته شود.
رنجبر فرماندار شهرستان خرامه نیز در سخنانی ضمن سپاسگزاری از مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس که مصداق مدیر جهادی در استان به شمار می‌رود، آغاز عملیات اجرایی طرح مرمت و بازسازی سردهانه‌های رودخانه کر در منطقه خرامه را از خواسته‌های بحق مردم دانست و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع‌تر این پروژه به بهره‌برداری برسد و با نزول باران رحمت الهی شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین کشاوز امام‌جمعه خرامه هم طی بیاناتی دهه مبارک فجر را به حضار تبریک گفت و کشاورزان منطقه را به آموزه دینی قناعت و صرفه‌جویی مصرف بهینه آب توصیه کرد.
امین نیکزاد نماینده مجری طرح مرمت و بازسازی نیز اجزای طرح را برای حاضران تشریح کرد و گفت: ۲۰ سردهانه رودخانه در شهرستان خرامه شامل ۹ سردهانه بند موان، ۹ سردهانه بند حسن‌آباد و ۲ سردهانه بند جهان‌آباد، با اعتبار اولیه ۲۷۰میلیارد ریال در دو بخش مشاوره و پیمانکاری در فاصله ۱۵۰ کیلومتری سد درودزن واقع در رودخانه کر به طول ۲۵ کیلومتر در نزدیکی تالاب بختگان قرار دارد که مرمت می‌شوند.
در پایان مراسم، کلنگ آغاز عملیات اجرایی مرمت و بازسازی سردهانه‌های رودخانه کر در شهرستان خرامه بر زمین زده شد و حاضران به مقام شامخ شهدای منطقه در محل امامزاده ابراهیم شهرستان خرامه ادای احترام کردند. لازم به ذکر است، شهرستان خرامه در ۷۵ کیلومتری مرکز استان فارس قرار دارد. بیش از ۱۰۰۰ حلقه چاه و تعدادی موتور پمپ‌ روی رودخانه کر در شهرستان خرامه، سبب شده است معیشت اکثر مردم شهرستان از طریق کشاورزی تأمین 
شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی