[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

تأمین امنیت غذایی مردم» اولویت برنامه هفتم است، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: تأمین امنیت غذایی در کنار توجه به حفظ منابع تولید، خاک و آب و همچنین افزایش تولید و توسعه بخش کشاورزی باید در برنامه هفتم توسعه مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، غلامرضا نوری قزلجه، مهم‌ترین اولویت کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس در بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه را تأمین امنیت غذایی مردم عنوان کرد و گفت: تأمین امنیت غذایی در کنار توجه به حفظ منابع تولید، خاک و آب و همچنین افزایش تولید و توسعه بخش کشاورزی به صورت عمودی به‌جای توسعه افقی از جمله دیگر موضوعاتی است که در بخش کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی برنامه هفتم توسعه باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با تأکید بر مورد توجه قرار دادن افزایش بهره‌وری و تولید در واحد سطح در بخش‌های کشاورزی و دام‌ در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: توجه به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از دیگر اولویت‌های کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی است که در تلاش هستیم تا در مواد مختلف برنامه هفتم توسعه به آنها بپردازیم.
نوری قزلجه تأکید کرد: در زمینه محیط زیست به دنبال آن هستیم تا به گونه‌ای عمل کنیم که فعالیت‌های بخش کشاورزی چه در موضوع استفاده از کودها و سموم و چه در نحوه کشاورزی نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نکنند بلکه این حوزه را تقویت کنند.
برنامه هفتم توسعه برنامه پنج‌ساله(۱۴۰۲ تا ۱۴۰۶) توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ این برنامه که در قالب یک لایحه تدوین شده و شامل ۲۲ فصل و هفت بخش مختلف است که بخش‌های اقتصادی، زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی، علمی، فناوری و آموزشی، سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی، اداری، حقوقی و قضایی را شامل می‌شود و ۸ خرداد ۱۴۰۲ در دولت تصویب و در ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ توسط حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
رسیدگی به این لایحه به طور رسمی در هفته اول تیرماه در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس قرار گرفته است.
کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه ۱۷ تیر در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید و در حال حاضر نیز اعضای این کمیسیون در حال رسیدگی به جزئیات این لایحه هستند. به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، حداکثر تا اواسط مردادماه گزارش این کمیسیون برای بررسی در صحن علنی ارائه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی