[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۲
  • دوره جدید

مطالبه فارس از درآمدهای نفتی ، روزنامه شیراز نوین

محمدهادی ایمانیه در سفر خود به تهران، در دیدارهای جداگانه‌ با مدیران ارشد دولت، مسیرهای رفع محرومیت‌زدایی و توسعه استان با تمرکز بر ایجاد اشتغال و رونق تولید را بررسی کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس روز دوشنبه در سفر یک‌روزه خود به تهران، در دیدارهای جداگانه‌ موارد و مسائل مرتبط با استان را در سطح ملی پیگیری کرد.
استاندار فارس در ابتدا در دیدار با نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، پیگیر چند موضوع بود؛ جبران باقی‌مانده خسارت‌های واردآمده در سیل‌های سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ یکی از محورهای دیدار با رئیس سازمان بحران کشور بود.
ایمانیه، ایجاد چند پایگاه چندمنظوره در برخی شهرستان‌های فارس را با نامی مطرح کرد و در ادامه برای لای‌روبی و دیواره‌گذاری رودخانه‌های موجود در محدوده شهرهای استان بحث و تبادل نظر کرد.
وی همچنین تأمین اعتبارات مورد نیاز برای مقابله با کم‌آبی در سال آینده با تمرکز بر تأمین تانکرهای انتقال آب آشامیدنی برای روستائیان و عشایر را بررسی و از هم‌اکنون برای مقابله با تنش آبی سال آینده استان برنامه‌ریزی کرد.
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه در دیدار با غلامرضا صالحی رئیس بنیاد مسکن کشور، محرومیت‌زدایی از چهره روستاها را هدف قرار داد و با مذاکرات صورت گرفته، سهمیه‌ ۳هزار تن قیر و اختصاص آن طی دو مرحله، با هدف آسفالت معابر روستایی را جذب استان نمود. وی در بخش دیگر مذاکرات خود با غلامرضا صالحی، زمینه‌های افزایش سرعت ساخت مسکن روستایی را در قالب نهضت ملی جهش مسکن بررسی کرد و بر ضرورت تأمین زمین، اختصاص تسهیلات و ساخت مسکن روستایی تأکید کرد و خواستار ایجاد جهشی دوچندان در حوزه ساخت مسکن روستایی فارس شد. استاندار فارس در ادامه سفر خود به دیدار جواد اوجی، وزیر نفت رفت و کمک‌های وزارت نفت در احداث خط انتقال فرآورده‌های نفتی از جنوب کشور به شیراز و احداث پالایشگاه دوم شیراز را به بحث و تبادل نظر گذاشت. ایمانیه از کمک وزارت نفت به احداث زائرسرای فارس در مشهد خبر داد و از کمک این وزارتخانه برای همکاری در آسفالت معابر روستایی سخن گفت که با تحقق آن تا حدودی مشکلات موجود در این زمینه کاسته می‌شود. ایمانیه در بخش دیگر سفر یک‌روزه خود با حضور در دفتر معاون اول رئیس‌جمهور، با مسئول پیگیری‌کننده مصوبات سفر ریاست‌جمهوری دیدار کرد. وی در این زمینه گفت: در این دیدار توافق کردیم فرایند احداث قطار شیراز به اهواز از چه مسیری دنبال شود تا ان‌شاءالله به نتیجه برسد و در سال ۱۴۰۳ عملیات اجرایی این طرح ملی آغاز شود؛ همچنین فرایند کمک در احداث بیمارستان سرطان شیراز نیز به بحث گذاشته شد تا با لطف خداوند متعال این طرح هم سریع‌تر به نتیجه برسد و دردی از آلام نیازمندان به این بیمارستان را بکاهد. استاندار فارس در سفر خود به تهران با اسماعیل للهگانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران هم دیداری داشت. ایمانیه در حاشیه این دیدار از کمک‌های قبلی این بانک در فارس قدردانی کرد و گفت: در خصوص سرمایه‌گذاری با بانک رفاه در استان به ویژه در مواردی که منجر به ایجاد اشتغال و رونق تولید می‌شود، توافق‌های خوبی داشتیم؛ بیش از 10 طرح کلان استان را مرور کرده و برای مشارکت در آن با یکدیگر به نتیجه رسیدیم و امیدواریم با اختصاص تسهیلاتی که از جانب این بانک در اختیار طرح‌ها قرار می‌گیرد، سرعت ایجاد اشتغال و رونق تولید در فارس افزایش یابد. وی در ادامه با بیان اینکه تعدادی از صنایع برای توسعه و ایجاد اشتغال به تسهیلات احتیاج داشتند که در این دیدار برای اختصاص تسهیلات به توافق رسیدیم، اظهار کرد: توافق کردیم سرعت انتقال کارخانه سیمان شیراز به خرامه و انتقال کارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی شیراز را با اختصاص تسهیلات از بانک رفاه سرعت 
دهیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی