[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۹
  • دوره جدید

محرومیت‌زدایی با اقدامات زیربنایی ، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده گزارشی از اقدامات زیربنایی در این شهرستان در راستای توسعه و محرومیت‌زدایی ارائه داد و بیان داشت: بهسازی معابر روستاها، اجرای طرح‌های هادی، حفظ حریم روستاها و بازنگری برخی از طرح‌ها، اعطای اسناد مالکیت و پیشبرد طرح‌های نهضت ملی مسکن بخشی از فعالیت‌های بنیاد مسکن در این شهرستان است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، حمیدرضا عابدی اجرای طرح‌های زیربنایی در شهرستان آباده را زمینه‌ساز توسعه دوچندان این شهرستان دانست و اضافه کرد: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و تعمیرات حوادثی روستایی از جمله عملکردهای بنیاد مسکن در این شهرستان است. تسهیلات قرض‌الحسنه روستایی کمک‌هزینه‌ای است جهت ساخت حمام و سرویس بهداشتی برای روستائیان و همچنین برای روستائیانی که تسهیلات نوسازی استفاده نموده و نتوانسته‌اند منزل مسکونی خود را تکمیل نمایند، بنیاد مسکن در این زمینه در سالی که گذشت با انعقاد 181 قرارداد، 250 فقره تسهیلات پرداخت کرده 
است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده از پیگیری صدور اسناد مالکیت شهری به تعداد 30 سند و پیگیری صدوراسناد مالکیت روستایی به تعداد 100 برگ سند تک‌برگ خبر داد و صدور اسناد مالکیت با مشارکت ثبت اسناد و املاک را یکی از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن در این شهرستان دانست. در این زمینه 270 پرونده به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال شده و 70 قطعه از اراضی نیز تعیین تکلیف شده است.
عابدی در ادامه گزارشی از بهسازی مسکن روستایی در این شهرستان ارائه داد و یادآور شد: بنیاد مسکن برای بازنگری طرح هادی روستاهای یعقوب‌آباد، دهدق، بیدک اقدام نموده است. اجرای عملیات آسفالت در روستاهای حشمتیه، خسروشیرین، محمدآباد، علی‌آباد، امیرآباد، ده بالا و دهدق از محل قیر رایگان با مشارکت دهیاری‌ها به میزان 45هزار مترمربع از دیگر کارکردهای بنیاد مسکن است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده جمع اعتبارات هزینه شده در بخش بهسازی مسکن روستایی را 17میلیارد و 800میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این عملیات در روستاهای علی‌آباد، خسروشیرین، فتح‌آباد و برخی دیگر از روستاها با موفقیت انجام شده است. به گفته این مسئول، اجرای طرح‌های تأمین مسکن شهری و پیشبرد طرح‌های نهضت ملی مسکن نیز با اولویت در این شهرستان دنبال شده است. در اجرای ماده 2 قانون سامان‌دهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و ماده 1 و 7 آیین‌نامه اجرایی آن و قانون برنامه توسعه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، این بنیاد با پیگیری‌های انجام شده نسبت به تحویل تعداد 269 قطعه زمین از اداره راه و شهرسازی شهرستان جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در قالب 614 واحد اقدام نموده است. در این مدت برای تحویل زمین به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان نیز اقدامات مؤثری انجام شده است. در شهر آباده 1152 واحد، در شهر صغاد 319 قطعه ویلایی و در شهر بهمن 78 قطعه زمین ویلایی به متقاضیان واگذار گردیده است. در شهر ایزدخواست نیز تعداد 87 واحد ویلایی به متقاضیان واگذار شد.
عابدی در ادامه گزارشی از اعطای پروانه‌های ساخت در این شهرستان ارائه داد و گفت: به تعداد 130 استعلام پروانه ساخت در سال 1402 که ازطریق دهیاری روستاهای تابعه شهرستان از بنیاد مسکن به عمل آمده پاسخ داده شده و پروانه ساخت توسط دهیاری‌ها و بخشداری‌های تابعه صادر گردیده است.
به گفته مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده، از ابتدای سال 84 تاکنون جمعاً برای ساخت بالغ بر 5هزار و 205 واحد مسکونی در سطح روستاها و شهرهای زیر 25هزار نفر در شهرستان با همکاری بانک‌های عامل تسهیلات پرداخت شده است.
پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت برای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در شهرستان آباده با اولویت دنبال شده است. تعداد 270 واحد مسکونی با اعتبار 400میلیارد ریال در سطح شهرستان با بهره‌گیری از این تسهیلات در حال احداث می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی