[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

هویت‌بخشی در پرتو مفاهیم قرآنی، روزنامه شیراز نوین

آیین افتتاحیه و مسابقه اولین و بزرگ‌ترین رویداد قرانی شمس‌الضحی در صدرا برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شهرداری صدرا، با حضور ۴۰۰ شرکت‌کننده در ۱۲ رشته آیین افتتاحیه و مسابقه اولین و بزرگ‌ترین رویداد قرانی شمس‌الضحی در صدرا توسط شهرداری صدرا و با همکاری ادارات و نهادهای شهر صدرا با حضور معاونان شهرداری، اعضای شورای اسلامی و امام‌جمعه صدرا در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد این شهر برگزار شد.
این رویداد مهم در رشته‌های صحیح‌خوانی، قرائت تقلیدی، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ویژه، حفظ عمومی، مفاهیم قرآن کریم، اذان، قصه‌گویی، خوش‌نویسی، نقاشی و عکاسی با حضور ۴۰۰ شرکت‌کننده و ۲۰ داور برگزار شد.
در این رویداد بزرگ قرآنی که برای اولین بار در صدرا برگزار شد، حجت‌الاسلام موسوی امام‌جمعه صدرا ضمن تشکر از متولیان امر تقاضایی هم داشت: تقدیر و تشکر می‌کنم از شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا که با همکاری سایر نهادها این رویداد بزرگ قرآنی را در ۱۲ رشته رقم زدند. بزرگان ما هرچه داشتند، از برکت قرآن کریم بوده و تقاضای ما از مسئولان این است که در سال ۱۴۰۳ از این دست برنامه‌های قرآی شاخص در شهر صدرا نیز داشته باشند.
فیروزمند رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی صدرا گفت: در راستای هویت‌بخشی به شهر صدرا در روزهایی که ماه مبارک رمضان را در پیش داریم، رویداد بزرگ قرآنی را شاهد بودیم که بسیار ارزشمند است و این رویداد که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر و همکاری سایر نهادها در این شهر برگزار شده، جلوه زیبای دیگری از این شهر را به تصویر کشید و امیدواریم ادامه‌دار باشد و در آینده نیز از این دست اتفاق‌های تأثیرگذار شاهد باشیم. شجاعیان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر صدرا ضمن ابراز خوشحالی از این اتفاق، در این‌باره گفت: خیلی خوشحال هستیم که اولین رویداد قرآنی در شهر صدرا با همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری و شورای اسلامی و با همکاری سایر نهادها در این شهر برگزار شد که با استقبال چشمگیر علاقه‌مندان و مشتاقان به قرآن همراه بود. اعضای شورای اسلامی شهر صدرا در راستای حمایت‌های بیشتر در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه مذهبی، اعتبار خوبی را برای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در نظر گرفته‌اند که ان‌شاءاالله بتوانیم باعث گسترش چنین رویدادهای باارزش قرآنی در شهر صدرا باشیم و همچنین در سایر حوزه‌ها اتفاق‌های بسیار خوبی 
بیفتد.
قرار است مراسم اختتامیه و اعلام نفرات برتر در روز ۲۰ فروردین سال ۱۴۰۳ برگزار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی