[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

تحقق ۳۵هزار شغل از ۳۰۰هزار شغل ، روزنامه شیراز نوین

رئیس ستاد سامان‌دهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هزارمیلیارد تومان برای اشتغال‌زایی ۳۵هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی کشور در سال جاری پرداخت شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، آزیتا همتیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه گروه کار اشتغال استان فارس افزود: ۳هزار میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۱ برای حمایت از مشاغل خانگی کشور در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ارزان‌قیمت اختصاص پیدا 
کرده است.
وی ادامه داد: سهم استان‌ها بر اساس تعهد ایجاد اشتغال سال جاری مشخص شده است که طی ۸ ماه گذشته بالغ بر هزارمیلیارد تومان این سهم با اشتغال‌زایی بیش از ۳۵هزار نفر پرداخت شده است.
رئیس ستاد سامان‌دهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: سهم هر بانک عامل در پرداخت این تسهیلات قرض الحسنه مشخص و بر اساس آن سهم هر استان و شهرستان‌ نیز تعیین شده و همچنین تعهد هر استان در زمینه ایجاد اشتغال مشخص است. وی هدف گذاری ایجاد اشتغال کشور در حوزه مشاغل خانگی پایدار در سال ۱۴۰۱ را ۳۰۰هزار نفر اعلام کرد و گفت: یکی از ساده‌ترین روش‌های ایجاد اشتغال در کشور توسعه مشاغل خانگی است که حمایت از آن به بهبود وضعیت اشتغال‌زایی منجر خواهد شد.
همتیان اشتغال‌زایی را امری چندبعدی دانست که بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در تحقق آن وظیفه دارند و افزود: تسهیلات ابلاغی مشاغل خانگی امسال با ۳هزار میلیارد تومان به نسبت سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است که نشان از تلاش و جدیت دولت سیزدهم در این حوزه دارد.
وی ادامه داد: بنا بر تکلیفی که معاون اول رئیس جمهور برای دستگاه‌های اجرایی مشخص کرده است، وزارتخانه‌های مربوطه ذیل زیست بوم اشتغال کشور به حمایت از توسعه مشاغل خانگی و ثبت اشتغال‌های ایجاد شده در سامانه رصد مکلف شده‌اند.
رئیس ستاد سامان‌دهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد بعضی بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات ابلاغی مشاغل خانگی مناسب نیست؛ در حالی که دولت سیزدهم موضوع اشتغال را برای همه دستگاه‌ها در اولویت قرار داده است. وی اعلام کرد: بر اساس نشستی که اخیراً با مدیران بانک‌های عامل پرداخت کننده تسهیلات مشاغل خانگی برگزار شده، یک ماه به این بانک‌ها فرصت داده شده که زمینه پرداخت این تسهیلات قرض‌الحسنه تسهیل و تسریع شود.
همتیان اضافه کرد: بانک‌های عاملی که نمی‌توانند تسهیلات ابلاغی مشاغل خانگی امسال را پرداخت کنند، این مسئله را اعلام کرده تا در برنامه ریزی‌ سال ۱۴۰۲ بانک‌های متقاضی دیگر جایگزین شوند.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ۶۲۳ رشته در قالب مشاغل خانگی در سطح کشور تعیین شده، گفت: دولت برنامه ریزی جامعی برای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و سایر اقشار در حوزه مشاغل خانگی تدوین کرده است.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: مبلغ ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی فارس در سال جاری هزار و ۱۰۰میلیارد ریال است.
مهروش جلالی نیز در گفت و گو با ایرنا، با اعلام عملکرد بانک‌های عامل این استان در سال ۱۴۰۱ در حوزه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی، گفت: مبلغ ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی فارس در سال جاری هزار و ۱۰۰میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: تاکنون ۲هزار و ۷۳ نفر در این استان با اعتبار ۹۰۲میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌های عامل معرفی شده که مبلغ ۶۲۳میلیارد ریال به هزار و ۴۳۶ نفر پرداخت شده است. معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: بر اساس این عملکرد وضعیت استان فارس با پرداخت تسهیلات به حدود ۷۰ درصد افراد معرفی شده به بانک به نسبت میانگین کشوری بالاتر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی