[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۴
  • دوره جدید

بستری ۴۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس در یک روز ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز چهارشنبه بیست و پنجم آبان ۱۴۰۱، اعلام کرد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۵۳هزار و ۴۴۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و ۶۸۹ بیمار مثبت شناسایی 
شده است.
به گفته وی، از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۲۵هزار و ۶۷۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۵۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۷هزار و ۷۷۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۶۳۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: با بستری ۴۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۷۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدیدی از فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۶۵ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳هزار و ۴۵۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. 
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۳هزار و ۸۰۳ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۶۰۳ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۱هزار و ۵۷۷ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۲۴۹ دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و ۳۷۴ دوز یادآور واکسن 
بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی