[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

وزیر کشور نخستین مسافر خط ۲ مترو شیراز شد، روزنامه شیراز نوین

فاز نخست خط ۲ مترو شیراز که سالیان سال اهالی این کلان‌شهر انتظار آن را می‌کشیدند، با حضور احمد وحیدی وزیر کشور به بهره‌برداری رسید و مسافرگیری این خط از ایستگاه میدان امام حسین(ع) در مرکز این کلان‌شهر به سمت ایستگاه میدان قهرمانان (میانرود) در جنوب شهر انجام شد. به گزارش ایرنا، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، وزیر کشور را در این آیین که چهارشنبه همزمان با دهه فجر برگزار شد، همراهی می‌کرد.
خط ۲ مترو کلان‌شهر شیراز با حدود ۱۵.۱ کیلومتر طول از میدان شکوفه در میانرود (شهرک بهارستان) در جنوب این شهر آغاز شده و پس از طی کردن میدان قهرمانان و تقاطع کمربندی و بلوار عدالت، عادل آباد، بزرگ‌راه رحمت، تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر، میدان بسیج (فرودگاه)، چهارراه گمرک و پانزده خرداد (پارامونت) به میدان امام حسین(ع) (ستاد) می‌رسد و در این ایستگاه با خط یک تقاطع دارد؛ سپس با طی کردن در مسیر پارک آزادی، میدان گاز، خیابان حر، میدان اطلسی و چهارراه حافظیه در فازهای بعدی به میدان گلستان (کلبه سعدی) منتهی می‌شود. قطار شهری شیراز به طول ۹۰ کیلومتر تعریف شده که خط ۲ آن به طول ۱۵ کیلومتر از شهرک میانرود با ۱۳ ایستگاه به خط یک مترو این کلان‌شهر متصل می‌شود.
عملیات اجرایی خط ۲ مترو شیراز از سال ۹۳ آغاز شد و طی حدود یک سال اخیر تکمیل این خط با تأکید دولت سیزدهم بر توسعه حمل و نقل شهری و تخصیص به موقع اعتبارات با جدیت بیشتری دنبال شد. ۵۰ درصد هزینه توسعه حمل و نقل عمومی در کلان‌شهرها توسط دولت تأمین می‌شود که این مهم در یک سال گذشته برای گسترش حمل و نقل ریلی در سطح کلان‌شهر شیراز در اولویت دولت سیزدهم قرار داشت. خط یک قطار شهری شیراز پیش از این به طول ۲۴.۵ کیلومتر، محدوده شرق را به غرب کلان‌شهر شیراز متصل کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی