[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

فیلمی ‌مارک‌دار زیر قیمت بازار، روزنامه شیراز نوین

فیلم سینمایی «کت چرمی» یک فیلم اجتماعی سرشار از عواطف انسانی است. مردی به نام عیسی به دنبال کشف جرائم فردی به نام رفیعی است و همین باعث می‌شود مجبور به همکاری با دختری شود که در قبال شهادت در دادگاه آزادی مادرش را خواستار است.
به گزارش ایرنا، فیلم سینمایی کت چرمی، ‌فیلمی بسیار مخاطب پسند است ولی به قیمت گیشه و جذب مخاطب ساختار فیلم‌نامه را بر هم نمی‌زند. تنها در فیلم‌نامه دو نکتۀ قابل تأمل وجود دارد که البته به ساختار ربطی ندارد و آن را بر هم نمی‌زند ولی غیرمنطقی است؛ یکی ظاهر شدن ناگهانی صابر ابر در اتاق عیسی است و دیگری زنده شدن ناگهانی دختر.
از نظر محتوا ‌ایدۀ جدیدی ندارد ولی نوع پرداخت به ‌ایده و طرح داستانی آن جدید است. شاید از روابط عِلی و معلولی کلیشه‌ای استفاده شده باشد ولی در جایگاه درست استفاده شده و باور پذیر است. بازی خوب جواد عزتی از نقاط قوت فیلم است. از لحاظ فنی بعضی جاها اصول تدوین رعایت نشده است.
نماهای ضد نور و رو به پنجره‌هایی با پرده‌های سفید و تعداد اورشولدرها زیاد است و تنوع میزانسن در زمانی که مکالمه‌ها دو نفره است زیاد نیست. از حق نگذریم موسیقی فیلم بسیار خوب و جذاب است و بازیگران فیلم به خوبی نقش‌شان را فهمیده‌اند.
در کل باید بگویم چه خودم را جای مخاطب عام بگذارم و چه در جایگاه منتقد باشم از نظر من فیلم بدی نیست و عنصر سرگرمی ‌در آن رعایت شده و به مخاطب احترام گذاشته شده است. اگر بخواهم فیلم‌های جشنواره را مثل لباس به دو دستۀ مارک‌دار و غیر مارک‌دار تقسیم کنم، کت چرمی ‌از نوع مارک‌دار است که نیاز به حاشیه برای قیمت گذاری خود ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی