[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۶
  • دوره جدید

روان‌سازی ترافیک با اصلاح هندسی گذرگاه‌ها، روزنامه شیراز نوین

در راستای سامان‌دهی و برطرف ساختن گره‌های ترافیکی گذرگاه‌های سطح شهرداری منطقه ۱۱ عملیات اصلاح هندسی بولوار صیاد شیرازی انجام شد.
شهردار منطقه یازده ضمن تأکید بر اهمیت اصلاح هندسی گذرگاه‌ها و خیابان‌های سطح منطقه، از پایان عملیات اجرای گردشگاه انتهایی بولوار صیاد شیرازی و ایجاد تبادل تندرو به کندرو برای دسترسی به خیابان پست از سمت بولوار مدرس خبر داد.
علی فراشائیان با تأکید بر لزوم روان‌سازی جریان ترافیک در بولوارها و خیابان‌های سطح منطقه یازده گفت: تصادفات ترافیکی از عمده مشکلاتی است که سلامت شهروندان را تهدید می‌کند و همواره آسیب‌های جانی و مالی غیرقابل‌جبرانی در پی داشته است. لذا روان‌سازی و رفع گره‌های ترافیکی به عنوان یکی از روش‌های مؤثر در بهبود شرایط کیفی و سطح زندگی شهروندان به شمار می‌رود. در همین راستا اجرای اصلاحات هندسی در نقاط حادثه‌خیز و پرخطر از جمله راهکارهای ارائه‌شده برای دستیابی به شرایط مطلوب ترافیکی شهری است و اصلاح هندسی گذرگاه‌های این بخش از کلان‌شهر شیراز در اولویت کارهای عمرانی و اجرایی شهرداری منطقه یازده قرار دارد. شهردار منطقه یازده افزود: طراحی و اصلاح هندسی درست و اصولی تقاطعات و گذرگاه‌های سطح منطقه علاوه بر رفع گره‌های ترافیکی، کاهش و روان‌سازی بار ترافیکی، توسعه و افزایش ظرفیـت شبکه ارتباطی، کــاهش مصــرف ســوخت، کاهش تأخیر در جابه‌جایی‌های درون شهری، سامان‌دهی وضعیت آمد و شد وسایل نقلیه، سهولت دسترسی‌های محلی به گذرگاه‌های اصلی و فرعی، ارتقای ایمنی رفت و آمد رهگذران پیاده و به دست آوردن خشنودی و رضایت خاطر شهروندان را نیز به دنبال خواهد داشت.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی