[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

مدیریت مصرف آب در آستانه نوروز، روزنامه شیراز نوین

با فرارسیدن ایام پایانی سال و اجرای رسم حسنه خانه‌تکانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز خواستار مدیریت مصرف آب شد.
به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، بهمن بهروزی با اشاره به اهمیت پاکیزگی در فرهنگ ایرانی گفت: در روزهای پایانی سال بر اساس یک سنت دیرینه مردم مبادرت به خانه‌تکانی و نظافت منازل خود می‌کنند که منجر به افزایش چشمگیر مصرف آب می‌شود.
وی افزود: این میزان مصرف محسوس آب در ساعات پیک به‌ویژه در تعطیلات پایان هفته، سبب افت فشار در برخی از نقاط شبکه‌های شهری می‌شود.
بهروزی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی مدیران و کارکنان شرکت جهت تأمین و توزیع بهینه آب در ایام پیک مصرف خاطرنشان کرد: شهروندان با مصرف بهینه و صرفه‌جویی آب به‌صورت مستمر و به‌ویژه در ایام پایان سال، ضمن اینکه از بروز افت فشار جلوگیری می‌کنند، اطمینان و برخورداری پایدار را برای تمامی شهروندان فراهم می‌نمایند.
این مقام مسئول به نقش بانوان در مصرف آب در اشاره کرد و اظهار داشت: رفتار بانوان در نهاد خانواده می‌تواند اصلاح الگوی مصرف جمعی را سبب شود؛ لذا برای جلوگیری از افت فشار و هدررفت آب هنگام خانه‌تکانی در مصرف صحیح و اصولی آب بانوان باید دقت بیشتری داشته باشند. بهروزی به اهمیت نقش رسانه‌ها در مدیریت مصرف آب هنگام خانه‌تکانی ایام نوروز تأکید کرد و گفت: رسانه‌ها با اطلاع رسانی در این ‌ارتباط می‌توانند زمینه همکاری شهروندان در مصرف بهینه آب را فراهم کنند.
بهروزی در ادامه افزود: با برنامه‌ریزی و اقدامات انجام‌شده عوامل اجرایی امسال هیچ‌گونه مشکلی در جهت تأمین و توزیع آب شرب موردنیاز شهروندان نداشتیم و با تمهیدات صورت گرفته، از ایام نوروز 1402 نیز بدون چالش گذر خواهیم کرد.
وی همچنین افزود: اکیپ‌های سیار اتفاقات در ایام نوروز در آماده‌باش کامل برای امدادرسانی جهت رفع حوادث احتمالی می‌باشند و مرکز ارتباط مردمی 122 آماده دریافت گزارش‌های شهروندان به‌صورت شبانه‌روزی است.
مدیرعامل آبفا شیراز در پایان گفت: از شهروندان شیراز خواستارم با مدیریت زمان، مصارف آب را به‌روزهای پایانی سال موکول نکنند تا در ساعات منتهی به حلول سال نو با کمبود آب ناشی از مصرف همزمان در شیراز مواجه نشویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی