[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

لیگ ملت‌های والیبال: قهرمان المپیک با توپ‌ پُر می‌آید، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی والیبال فرانسه تیمی که در رتبه سوم رنکینگ جهانی قرار دارد در لیگ ملت‌های2023 حضور خواهد داشت.
به گزارش «ورزش سه»، تیم ملی والیبال فرانسه از معدود تیم‌هایی است که در تمام تورنمنت‌های معتبر والیبال مدال به‌دست آورده است. آنها در پنج دوره‌ای که در المپیک حضور داشتند، در آخرین دوره آن توانستند مدال طلا را کسب کنند. آنها در قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۲‌ مدال برنز کسب کردند. در لیگ جهانی سابق دو دوره مدال طلا کسب کرده‌اند و در لیگ ملت‌ها هم قهرمان دوره قبل بوده‌اند و در سال‌های ۲۰۲۱ نقره و ۲۰۱۸ برنز کسب کرده‌اند.
در جام ملت‌های اروپا نیز یک قهرمانی در سال ۲۰۱۵ و چند نقره و برنز در کارنامه خود دارند، تا کلکسیون آنها فقط مدال طلای قهرمانی جهان را کم داشته باشد.
میزبان والیبال المپیک:
این تیم در المپیک ۲۰۲۴ میزبان مسابقات خواهد بود و دغدغه‌ای بابت صعود به المپیک نخواهد داشت و باید دید می‌تواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند یا خیر.
ستارگان فعلی:
در حال حاضر در این تیم ستارگانی همچون اروین انگاپت، کوین تیلیه، بنجامین تونیوتی، آنتونی بریزارد، ژان پاتری، استفان بویر، یاسین لوئاتی، کلوونوت، جینا گربینیکوف، بارتلمی چینینیز و نیکولاس لگوف حضور دارند، فرانسه از معدود تیم‌هایی است که در هر پست چندین ستاره دارد.
ستارگان قدیمی: 
از بازیکنان قدیمی این تیم، می‌توان به فلیپ بلین، لوران تیلیه، هرو مازون، چمبرلین، استفان آنتیگا، هوبرت هنو و آنتونی روژیر اشاره کرد که چند تن از این بازیکن‌ها مربیان بزرگی شدند و هرو مازون نیز بیشترین بازی ملی را در کارنامه دارد.
مربیان مشهور تاریخ تیم ملی فرانسه:
از مربیانی که هدایت این تیم را برعهده داشته‌اند، می‌توان به فلیپ بلین با دستیاری گلن هوگ، لوران تیلیه که با این تیم قهرمان المپیک شد، ولادیمیر کوندرا، برناردو رزنده و آندره آ جیانی که در حال حاضر سرمربی این تیم است، اشاره کرد.
ستاره این تیم:
اروین انگاپت، دریافت‌کننده تیم ملی فرانسه بی‌شک ستاره بی‌چون‌وچرای تاریخ فرانسه است که نقش زیادی در قهرمانی این تیم در المپیک داشت؛ او سودای دومین قهرمانی المپیک را در سر می‌پروراند.
چند بازی آنها با تیم ملی ایران:
اولین دیدار ایران در یک تورنمنت رسمی به سال ۱۹۷۰ و قهرمانی جهان در بلغارستان برمی‌گردد که ایران در دو بازی مغلوب این تیم شد، بعد از آن در سال ۲۰۰۴ و زیرگروه المپیک فرانسه با داشتن بازیکنانی همچون استفان آنتیگا و سرمربیگری فلیپ بلین باز هم سه بر صفر ایران را شکست داد و رهسپار المپیک آتن شد. در سال ۲۰۱۴ و قهرمانی جهان، باز هم فرانسه دو بار ایران را شکست داد تا ایران نتواند به جمع چهار تیم پایانی راه یابد، بردن فرانسه برای ایران گره خورده بود که بالاخره  در سال ۲۰۱۷ و در قهرمانی قاره‌ها، سه بر دو این تیم را شکست دادیم تا طلسم نبردن فرانسه شکسته شود.
ایران در لیگ ملت‌های والیبال در تاریخ چهاردهم تیرماه برابر فرانسه قرار خواهد گرفت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی