[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۷
  • دوره جدید

کدام فیلم‌ها به جشنواره ونیز می‌روند؟، روزنامه شیراز نوین

گمانه‌زنی‌ها درباره فیلم‌های دوره آتی جشنواره ونیز در حالی بار دیگر داغ شده که ساخته‌های رومن پولانسکی، وودی آلن، متئو گارونه و فیلم‌های «ناپلئون» و «فراری» در صدر فهرست فیلم‌هایی هستند که احتمالاً در این رویداد رونمایی خواهند شد.
به گزارش ایسنا به‌نقل از اسکرین، «آلبرتو باربرا»، مدیر جشنواره ونیز در حال انتخاب فیلم‌های دوره آتی این رویداد سینمایی است و پیش‌بینی‌ می‌شود فیلم علمی تخیلی «بیچارگان» ساخته «یورگوس لانتیموس» با بازی «اما استون»، درام مهاجرتی ساخته «متئو گارونه» با عنوان «لو کاپیتانو» و کمدی سیاه «بشمار» به کارگردانی «پابلو لارائین» درباره آگوستو پینوشه در بخش مسابقه اصلی ونیز برای کسب جایزه شیر طلایی رقابت کنند.
همچنین «فراری» ساخته «مایکل مان» با بازی «آدام درایور» و «پنه لوپه کروز»، کمدی «جادوگران» از «دیوید میچود» با بازی «پیت دیویدسون»، «نائومی اسکات» و «اورلاندو بلوم» و «چالشگران» ساخته «لوکا گوادانینو» با بازی «اندایا» و «جاش اوکانر»از جمله دیگر فیلم‌هایی هستند که احتمالاً در ونیز ۲۰۲۳ به نمایش گذاشته خواهند شد.
«میشل فرانکو»، برنده شیر نقره‌ای جایزه بزرگ هیئت‌داوران ۲۰۲۰ برای «نظم نوین» که در سال ۲۰۲۱ نیز با فیلم «غروب آفتاب» در رقابت ونیز حضور داشت، امسال نیز می‌تواند با فیلم انگلیسی‌زبان «حافظه» با بازی «جسیکا چستین» و «پیتر سارسگارد» به ونیز بازگردد. همچنین درام ساخته «ساوریو کوستانزو» در حال و هوای دهه ۱۹۵۰ میلادی با عنوان «چینه چیتا سرانجام طلوع» با بازی «لیلی جیمز» و «ویلم دفو» و همچنین فیلم «پریسیلا» ساخته «سوفیا کاپولا» با بازی «کیلی اسپانی» و «یاکوب الوردی» نیز دیگر فیلم‌هایی هستند که مترصد حضور در جشنواره ونیز پیش رو هستند.
فیلم زندگی‌نامه «لئونارد برنشتاین» با عنوان «مایسترو» با بازی و کارگردانی «بردلی کوپر» که ۵ سال پیش فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» را به ونیز آورد در کنار فیلم «نیاد» درباره شناگر معروف «دایانا نیاد» به کارگردانی «الیزابت چای» و با نقش‌آفرینی «آنت بنینک»، دو محصول نتفلیکس هستند که شانس حضور در جشنواره ونیز را خواهند داشت.
همچنین ممکن است، «ناپلئون» به کارگردانی «ریدلی اسکات» و با بازی «واکین فینیکس» و «ونسا کربی» محصول کمپانی اپل و کمدی سیاه «سالتبرن» محصول استودیو آمازون ساخته «امرالد فنل» نیز در جشنواره ونیز نخستین نمایش جهانی خود را تجربه کنند.
«قصر»، ساخته جدید «رومن پولانسکی» و «کودتای شانس» از وودی آلن نیز می‌توانند در ترکیب فیلم‌های ونیز به همراه فیلم «مرد سگی» به کارگردانی «لوک بسون» دیده شود.
به نظر می‌رسد، فیلم «شکار در ونیز» ساخته «کنت برانا» گزینه بسیار مناسبی برای نمایش در بخش خارج از رقابت است و همچنین قسمت دوم فیلم «تل ماسه» اثر «دنیس ویلنوو» نیز در صورت آماده شدن، می‌تواند دو سال پس از رونمایی از قسمت اول در ونیز، به این جشنواره ایتالیایی بازگردد.
هشتادمین جشنواره فیلم‌ ونیز از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر(۸ تا ۱۸ شهریور) در ایتالیا برگزار خواهد شد و طبق اعلام پیشین، «دیمین شزل» کارگردان فیلم «لا لا لند»، ریاست هیئت‌داوران بخش مسابقه اصلی را بر عهده خواهد داشت، این کارگردان آمریکایی از چهره‌هایی است که حضور منظمی در ونیز دارد و جشنواره ونیز را دو بار افتتاح کرده است؛ در سال ۲۰۱۶ با «لا لا لند» و در سال ۲۰۱۸ با «نخستین مرد». همچنین «آلیس دیوپ»، کارگردان فرانسوی فیلم «سن عمر» هم ریاست هیئت‌داوران جایزه لوییجی دو لورنتیس بهترین فیلم اول را بر عهده دارد و «یوناس کاراپینیانو» کارگردان ایتالیایی  هم رئیس داوران بخش افق‌های ونیز خواهد بود.
جشنواره فیلم ونیز همچنین «لیلیانا کاوانی»، کارگردان کهنه‌کار ایتالیایی و  «تونی لئونگ چیو-وای»، بازیگر هنگ‌کنگی را برای دریافت جایزه شیر طلایی افتخاری امسال تعیین کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی