[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

اقتصاد تعادلی، راه نجات بازار، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: وقتی روی فرهنگ مطالبه‌گری و ارائه انتقاد سازنده به‌همراه پیشنهاد تمرکز شود، گفتمان‌سازی شکل گرفته و به‌صورت قطعی به مطالبه‌گری عمومی تبدیل می‌شود؛ بدین‌معنا که همه بخش‌های دیگر آن را مطالبه خواهند کرد و مطالبه‌گری در اجرایی‌شدن بسیاری از برنامه‌ها و سیاست‌های ابلاغی کمک اساسی می‌کند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محسن ربانی‌زاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی در نشست «شنبه‌های مطالبه‌گری» که با حضور تعدادی از نمایندگان مردم و تشکل‌های مردمی برگزار شد، با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در لحظه تحویل سال جدید در خصوص شعار «مهار تورم و رشد تولید» گفت: حسب فرمایشات مهم معظم له «اقتصاد هدف نیست بلکه وسیله است»، دشمن متوجه شده است که در کدام حوزه مدیریت کلان آسیب‌پذیری بیشتری وجود دارد؛ لذا در جهت تحقق شعار سال برنامه عملیاتی مهار تورم و رونق تولید تدوین شده است که فصل‌الخطاب همه مدیران اقتصادی استان است.
ربانی‌زاده اضافه کرد: استراتژی توسعه و طرح آمایش در استان ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان دیده شده که هدف‌گذاری توسعه تحقق رشد اقتصادی 8.2درصدی است.
وی افزود: وجود افرادی که بتوانند خیرخواهانه، به دور از اغراض سیاسی و بدون توجه به منافع فردی، به واکاوی علمی مسائل پرداخته و به مطالبه‌گری تخصصی از مدیران اقتصادی بپردازند، بسیار ضروری است.
معاون استاندار، راه‌حل اساسی رفع عارضه‌های اقتصادی استان را در هم‌گرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی عنوان و تأکید کرد: باید برای تحقق برنامه‌های کلان استان در مسیر استراتژی واحد و مدیریت منسجم حرکت کنیم و از ظرفیت‌های بی‌نظیر خرد جمعی بهره ببریم؛ در این میان از هرگونه پیشنهاد و طرح منطقی و قابل‌اجرا استقبال می‌کنیم و به‌جد آن را دنبال و اجرا خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در اجرای برنامه‌های شعار سال، کمیته مدیران راهبردی اقتصادی را ایجاد کردیم که تاکنون دو جلسه با حضور استاندار و مدیران مرتبط برگزار شده و تصمیم داریم کمیته دستگاه‌های نظارتی را در راستای امنیت اقتصادی با حضور 8 دستگاه نظارتی تأثیرگذار و مهم ایجاد کنیم تا موانع و بوروکراسی اداری را به حداقل 
برسانیم.
ربانی‌زاده با اشاره به جایگاه ویژه فارس در کشور تأکید کرد: فارس با وجود 130هزار کیلومترمربع عرصه طبیعی، رتبه اول باغی، رتبه دوم زراعی، رتبه چهارم معدنی و قابلیت‌های بی‌نظیر گردشگری و پزشکی، بدون مبالغه ایران کوچک است؛ لذا باید با تکمیل و توسعه زنجیره‌های ارزش از خام‌فروشی پرهیز و در بخش تأمین، تولید و مصرف برنامه‌های توسعه اقتصادی را محقق کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در پایان گفت: قیمت‌گذاری کالاها و خدمات بر اساس عرضه و تقاضا، معقول‌ترین روش موردانتظار است که حداقل مشکلات و تبعات را برای زنجیره‌های تولید و مصرف به‌دنبال دارد. لذا بهترین حالت اقتصاد بازار، اقتصاد تعادلی و مدیریت قیمت‌ها به‌جای قیمت‌های دستوری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی