[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

چند ترفند ساده برای پیشگیری و جلوگیری از سرعت آلزایمر، روزنامه شیراز نوین

آلزایمر مشکلی است که این روزها افراد زیادی در سنین بالا به آن مبتلا می‌شوند اما نگران نباشید،می‌توانید با رعایت ترفندهایی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید.
به گزارش نمناک، آلزایمر مشکلی است که این روزها افراد زیادی به آن مبتلا می‌شوند؛به خاطر همین باید سعی کنید که راهکار‌های جلوگیری از آن را در پیش بگیرید.در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم برخی از این راهکارها را به شما معرفی کنیم.
خواب با کیفیت داشته باشید
سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها پیشنهاد می‌کند که حداقل 7 ساعت در شب بخوابید.خواب باعث می‌شود تا احساس سرحالی و انرژی بیشتری داشته باشید و مواد مضر راحت‌تر از بدن‌تان دفع گردند و به طور کلی برای سلامت مغز هم بسیار حائز اهمیت است.
فعالیت کنید
وقتی که تحرک داشته باشید،به بدن و ذهن این سیگنال را می‌دهید که حال‌تان خوب است و ذهن‌تان همیشه درگیر است تا خودش را با جسم‌تان همراه کند.به خاطر همین برای جلوگیری از آلزایمر باید تحرک بدنی خود را بالا ببرید؛به عنوان مثال به جای آسانسور از راه پله استفاده کنید.
توت بخورید
پیشنهاد ما این است که از رژیم غذایی حاوی امگا 3 استفاده کنید که انواع توت‌ها بسیار توصیه می‌شود.خوردنِ یک عدد سیب در طول روز هم می‌تواند باعث شود که دیگر به پزشک مراجعه نکنید؛همچنین می‌تواند راهی برای جلوگیری از آلزایمر باشد.
مهارت جدید یاد بگیرید
باید به سلامت ذهن خود توجه کنید و برای انجام این کار مهارت جدید یاد بگیرید.یادگیری مهارت جدید، ذهن‌تان را فعال نگه می‌دارد و سلول‌‌های مغزی جدید تولید می‌کند که از آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.
ارتباطات اجتماعی خود را حفظ کنید
با دوستان،اعضای خانواده و افراد مختلف در اجتماع ارتباط بگیرید تا ذهن‌تان فعال باشد و از آلزایمر جلوگیری گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی