[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

ارکستر سمفونیک تهران حاشیه‌ساز شد، روزنامه شیراز نوین

در شرایطی که خبر حضور بیش از ۸۰ نوازنده در آزمون ارکستر سمفونیک تهران اعلام شده بود، برخی خبرهای جدید و البته گفته‌های تعدادی از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران، حاکی از قطع همکاری این ارکستر با ۴۰ نفر از اعضای پیشین است که البته مدیرعامل بنیاد رودکی این خبر را نادرست می‌داند.
به گزارش ایسنا، در حالی که روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی طی روزهای گذشته خبر حضور بیش از ۸۳ هنرمند در آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران را به رسانه‌ها ارسال کرد، خبرهایی مبنی ‌بر قطع همکاری این مجموعه با ۴۰ نوازنده باسابقه در این ارکستر منتشر شده است.
به نظر می‌رسد که این اتفاق در حالی رخ داده است که این تعداد از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران در اعتراض به این آزمون حاضر به شرکت در آن نشده‌اند؛ چراکه به  تصمیمات هیئت ژوری در زمینه نحوه برگزاری آزمون‌ها، اصرار شورای ارکسترها برای آزمون از نوازندگان ثابت و باسابقه ارکسترها طی سال‌های اخیر، کم‌توجهی به مطالبات نوازندگان در حوزه‌های مختلف صنفی و فعالیت‌های مرتبط با آنها‌ در بدنه ارکستر انتقاد دارند و معتقد هستند در شرایط فعلی باید به این موارد توجه کرد.
حال در همین راستا و برای پیگیری موضوع، ایسنا با مهدی سالم، مدیرعامل بنیاد رودکی تماس داشت تا از صحت و سقم ماجرا مطلع شود.
سالم در پاسخ به پرسشی درباره صحت خبر اخراج ۴۰ نفر از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران، چنین توضیح داد: خیر این‌طور نیست؛ ما اکنون با تعدادی از اعضای ارکستر ملی و سمفونیک در روسیه هستیم. اجرای خوبی در مسکو داشتیم که با استقبال بی‌نظیر مخاطبان روس همراه بود. ان‌شاءالله پنجشنبه 15 تیر هم در سن پترزبورگ اجرا خواهیم داشت که امیدوارم مثل مسکو مورد استقبال هنردوستان روس قرار بگیرد.
او درباره انتخاب نوازندگان ارکستر سمفونیک هم خاطر نشان کرد: در مورد نوازندگان ارکستر سمفونیک اختیار با رهبر ارکستر و شورای هنری سمفونیک هست و هنوز نتایج نهایی آزمون انتخاب نوازندگان به من اعلام نشده است. قاعدتاً براساس نتیجه آزمون تغییراتی در اعضا و صندلی‌های آنها رخ می‌دهد. بازگشت نوازندگان باسابقه یکی دیگر از تغییرات مد نظر رهبر ارکستر بوده که امیدوارم باعث بهبود کیفیت کار اجراهای ارکستر سمفونیک شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی