[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۵
  • دوره جدید

عضو شورای اسلامی شهر: دارالسلام میراث معنوی شیراز است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: جریان‌ها و باندهای سیاسی خارج از شورا چنانچه منافع و مصلحت شهر برایشان اهمیت دارد، دست از تحمیل نظرات ناصواب و دوقطبی‌سازی سیاسی کاذبانه بردارند.
محمدرضا هاجری در نطق پیش از دستورش با تأکید بر این موضع که مردم ما عاشق قرآن و امام حسین(ع) هستند، اظهار داشت: توطئه‌های دشمنان با حضور پرشور و شوق مردم آنچنان رنگ باخت که چیزی جز روسیاهی برای دشمنان اسلام بر جای نگذاشت. وی با یادآوری این موضوع که مردم شریف با نذر خون و نذر رهایی، پیروزی خون بر شمشیر سیاسی را به نمایش گذاشتند، اظهار داشت: 99 درصد مراسمات مذهبی محرم و عاشورا توسط مردم در مساجد، پایگاه‌های بسیج و هیئت‌های مذهبی در محلات برگزار شد. نمایش و همایش کاملاً مردمی در ابعاد جهانی، به مدیران و متولیان فرهنگی شهر درس می‌دهد که در مراکز و پاتوق‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری فرهنگی- مذهبی شهر جایگاه ویژه‌ای را برای فعالان مردمی این عرصه باز کنند. به گونه‌ای عمل نکنند که مردم در میانه میدان کار کرده و مدیران فرهنگی گزارش کار را فقط به نام خود ثبت و ربط دهند که این کار مردم‌گریزی است نه مردم‌داری. سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه بیان داشت: در مدیریت شهری، نماد شورا در حفظ حرمت و جایگاه ریاست شورا و در شهرداری در حفظ حرمت و جایگاه شهردار تجمیع و متجلی می‌شود. لازم و ضروری است که حرمت‌های متقابل از طرف همگان حفظ و صیانت شود. چنانچه اختلاف نظری وجود دارد می‌بایست در جلسات همدلی، همگرایی و همراهی مطرح و حل و فصل گردد. هاجری تصریح کرد: کشاندن اختلاف نظرها به افکار عمومی، همچون سوهان روحی است که بار پُربهای مدیریت شهری را که اینک در میانه میدان موفق و سربلند می‌باشد، بر زمین می‌ریزد. جریان‌ها و باندهای سیاسی خارج از شورا چنانچه منافع و مصلحت شهر برایشان اهمیت دارد، دست از تحمیل نظرات ناصواب و دوقطبی‌سازی سیاسی کاذبانه بردارند، وگرنه بیشتر رسوا می‌شوند. بحمدالله شورا و شهرداری انقلابی پای کار در شهر فارغ از بازی‌های سیاسی با خلوص نیت و صفای دل، همدل و همراه فقط روی منافع و مصلحت شهر متمرکز شده تا ایمان و امید مردم را تقویت کنند و اجازه نخواهند داد منافع و مصلحت شهر قربانی القائات بازیگران سیاسی شود. او با قدردانی از توجهی که پیرامون مساجد صورت گرفته، اظهار داشت: از شورا و شهرداری شیراز در لحاظ نمودن بودجه 4میلیارد تومانی برای مرمت، بهسازی و بازسازی مسجد جامع عتیق، پایگاه انقلاب اسلامی با نوای دلکش شهید محراب حضرت آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب به‌صورت ویژه تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی خواستار اعتلای جایگاه آرامستان دارالسلام شد و افزود: این آرامستان، افتخار شهر بوده و بعد از وادی‌السلام نجف، میراث معنوی شهر است که می‌تواند پررونق‌تر از تخت فولاد اصفهان باشد. اما صد حیف و هزار افسوس که امروز تبدیل به پاتوق و گورخوابی معتادان متجاهر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی