[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

در شیراز یک سالن به تیم برتر دختران استان نمی‌دهند، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار - گروه ورزش
تیم فوتسال بانوان کاروتک هفته گذشته قهرمان لیگ برتر جوانان استان شد و مجوز حضور در مسابقات لیگ یک کشوری را کسب کرد و باید در سال آینده نماینده استان فارس در مسابقات کشوری باشد.
عملکرد درخشان دختران کار و تک تحت هدایت یک مربی نام‌آشنا در ورزش فارس به نام خانم فهیمه نوری کسب شد.
به همین بهانه به سراغ این مربی با دانش که داری مدرک مربیگری A آسیا و مربیگری سطح یک ایران است رفتیم تا هم از قهرمانی اخیر تیمش صحبت کند و هم از مشکلات و برنامه‌های این تیم در آینده بگوید.
وی در معرفی خود گفت: فهیمه نوری هستم از سال ۹۶ شروع به فعالیت مربیگری کردم؛ دارای تمام  مدارک مربیگری هستم؛ مربیگری بدنسازی، فوتبال بین‌المللی آسیا، مربیگری Aآسیا و مربیگری سطح یک ایران. مربیگری را از باشگاه ستارگان نور که مالکیت آن را به عهده داشتم شروع کردم و با این تیم قهرمان لیگ دسته اول بانوان فارس شدم. چند سالی هم به‌عنوان مربی در مدرسه فوتبال خورشید فعالیت داشته‌ام و از سال ۹۷ به باشگاه کاروتک پیوستم.
نوری افزود: با کاروتک قهرمانی لیگ برتر استان در رده بزرگسالان، قهرمانی لیگ جوانان استان زیر ۲۰ سال، نایب‌قهرمانی لیگ برتر استان، قهرمانی جام فجر، جام نوروز و جام رمضان شیراز و همچنین قهرمانی لیگ بانوان شیراز را کسب کردم و امسال هم با تیم دختران جوان کار و تک قهرمان استان شدیم. حالا هم نماینده استان فارس در مسابقات لیگ جوانان کشوری هستیم که از تاریخ پنج شهریور در شهرستان جم برگزار خواهد شد؛ همچنین با تیم بزرگسالان کاروتک هم که هدایت این تیم را هم به‌عهده دارم در لیگ یک کشور حضور داریم.
نوری در مورد قهرمانی اخیر تیمش در استان هم گفت: لیگ برتر جوانان استان سطح خیلی بالایی داشت و در  گروه سختی قرار داشتیم؛ تیم‌ها با  امتیازات خیلی  نزدیک در رقابت بودند که تیم‌ کاروتک در بازی آخر با پیروزی ۴-۰ مقابل امید خنج  به‌عنوان تیم اول از گروه ب مسابقات  صعود کرد . در دیگر بازی‌های تیم کاروتک در این گروه هم در بازی اول با میزبان فیروزآباد ۱-۱ مساوی کردیم، در بازی دوم تیم فراشبند را  ۲-۰ شکست دادیم و مقابل تیم نوید شیراز هم با نتیجه تساوی ۱-۱ رسیدیم. تیم ما  بدون شکست به مرحله  نیمه‌نهایی که در شیراز برگزار شد، راه پیدا کرد. در این  مرحله هم با برتری ۲-۰ مقابل درخشش ممسنی در نیمه‌نهایی به فینال استان راه پیدا کردیم و در مسابقه نهایی هم با پیروزی ۲-۰ مقابل شیرازنوین، قهرمان استان شدیم.
وی در مورد مشکلات تیمش و فوتبال بانوان نیز اظهار داشت: مشکل همیشگی ما، نبود اسپانسر و حمایت مالی برای تیم‌های بانوان است؛ الآن ما نماینده استان در رده جوانان و بزرگسالان در مسابقات کشوری هستیم و به‌جای اینکه تمرکز روی مسابقات داشته باشیم باید دنبال تهیه حداقل امکانات اولیه مثل لباس و کفش و  کرایه سالن باشیم. گرانی سالن‌های شیراز که تا ۴۰۰ هزار تومان هم برای یک سانس افزایش پیدا کرده و برای تیمی که شخصی اداره می‌شود این هزینه‌ها واقعاً زیاد می‌باشد.
نوری افزود: در شیراز یک سالن به تیم نماینده استان نمی‌دهند که دختران چند روز تمرین داشته باشند و حتی الآن هم که نماینده استان در لیگ یک کشور در بزرگسالان هستیم کمترین توجهی به ما نمی‌شود. 
وی در مورد عدم علاقه اسپانسرها به حمایت از فوتبال بانوان گفت: اسپانسرها علاقه‌ای به حمایت از فوتبال بانوان ندارند، چون وقتی که اجازه ورود به سالن مسابقات که همه دختران هم با پوشش و حجاب کامل هستند را ندارند و مسابقات دختران هم کمتر پوشش رسانه‌ای داده می‌شود، مسلماً اسپانسر هم اشتیاقی برای ورود به ورزش بانوان را ندارند. تیم‌های بانوان در مقابل خرج‌های میلیاردی فوتبال آقایان یک در مقابل هزار می‌باشد که متأسفانه به آن هم توجهی نمی‌شود‌.
این مربی شیرازی در مورد برنامه‌های هئیت فوتبال فارس در بخش فوتسال بانوان هم گفت: خوشبختانه در  این یکی دو سال برنامه‌ریزی‌های خوبی شده و مسابقات شیراز و استان  منظم برگزار می‌شود. وی از مسئولان ورزش استان درخواست کرد که به نماینده دختران استان فارس در مسابقات کشوری  توجه بیشتری کنند.  آیا اگر در فوتسال یا فوتبال آقایان نماینده استان در کشور حضور داشت هم این‌قدر بی‌تفاوت عمل می‌کردند؟
نوری در پایان صحبت‌های خود گفت: از میزبانی خوب تیم فیروزآباد و مسئولان برگزاری مسابقات استانی خانم طهمورسی، نایب‌رئیس هیت فوتبال استان، همچنین خانم‌ها نادری، رضوی و بختیار که در برگزاری خوب این دوره از مسابقات تلاش مضاعفی داشتند، تشکر می‌کنم.
یک تشکر ویژه هم از آقای مهندس محمد بهزادی  حامی همیشگی و مالک تیم کاروتک دارم که بدون هیچ پشتوانه و حامی از تیم‌حمایت می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی